Haberler

06 Ocak 2022

TED Hatay Kolejinde Geleneksel Yeni Yıl Konseri

TED Hatay Koleji tarafından organize edilen geleneksel yeni yıl konserinde Antalya Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları’ndan oluşan Su Voices sanatseverleri mest eden eserleriyle sahne aldı. Geliri TED Meşale Fonu’na bağışlanan konsere büyük ilgi gösteren tüm Hatay halkına teşekkür ediyoruz.

TED Hatay Koleji ailesi olarak fark yaratan sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklemenin mutluluğuyla 2022 yılını gururla karşıladık.

17 Aralık 2021

GENÇ A BASKETBOL TAKIMI YARI FİNALDE

2021-2022 Hatay Okul Sporları Genç A Basketbol takımımız Antakya yarı finalinde Necmi Asfur Anadolu Lisesini 55-46 yenerek Antakya finaline kalmıştır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

03 Aralık 2021

TED HATAY KOLEJİNDE 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

BM İnsan Hakları Komisyonu üye ülkelerce 3 Aralık gününün engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacı ile tanınmasını istedi ve o günden beri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmektedir. Bizler de TED Hatay Koleji olarak öğrencilerimize engellilerin topluma kazandırılmasının önemi ve gerekliliğini benimsetmek, onlara değer verilmesini, herkes gibi eşit haklara sahip olduklarını aşılamak için bir etkinlik planladık. Umut Damlaları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve TED Hatay Koleji öğrencilerinin birlikte hazırladıkları koro ve dans gösterisi ile Umut Damlaları öğrencilerinden birinin İstiklal Marşı’nın iki kıtasını okumasıyla geçen etkinlikte hem okulumuzun öğrencileri hem de engelli kardeşlerimiz bir arada olmanın mutluluğuyla keyifli anlar yaşadılar ve yaşattılar. Sadece bugün değil her gün herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmadan onların yanında olmaya ve hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.

01 Aralık 2021

YILDIZ KIZ VOLEYBOL GALİBİYETİ

2021-2022 Hatay Okul Sporları Yıldız Kız Voleybol takımımız bugün oynadığı Tekebaşı Ortaokulunu 2-0 yenerek bu sezonki 3. maçından da galip ayrılmıştır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, gelecek maçlarda başarılar diliyoruz.

26 Kasım 2021

TED HATAY KOLEJİ YÜZME MÜSABAKASI

2021-2022 Hatay Okul Sporları Gençler Yüzme müsabakalarında okulumuz öğrencilerinden Öykü Dila GÜREL 50 m sırtüstü ve 200 m serbest stilde Hatay 3.sü olarak madalya kazanmıştır. Öğrencilerimizi göstermiş oldukları performanslarından dolayı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

25 Kasım 2021

TED HATAY KOLEJİ GENÇ B BASKETBOL TAKIMI

2021-2022 Hatay Okul Sporları Genç B Basketbol takımımız grubundaki ilk maçını hükmen kazanmıştır. Öğretmen ve öğrencilerimize başarılar dileriz.

23 Kasım 2021

YILDIZ KIZ VOLEYBOL GALİBİYETİ

2021-2022 Hatay Okul Sporları Yıldız Kız Voleybol takımımız bugün grubunda oynadığı ilk maçını 2-0 kazanarak turnuvaya galibiyetle başlamıştır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, gelecek maçlarda başarılar diliyoruz.

20 Kasım 2021

TED HATAY KOLEJİNDE DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

TED HATAY College primary school students have celebrated  World Children's Day using English slogans

TED Hatay Koleji İlkokul öğrencileri Dünya Çocuk Günü'nü İngilizce sloganlar atarak kutladılar.

12 Kasım 2021

PATİLİ DOSTLARLA BULUŞMA

Her konuda sorumluluk ve farkındalık bilincini  aşılamayı ilke edinen TED Hatay Kolejinin duyarlı öğrencileri  " Patili Dostlar" projesi ile sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçlarını karşılamayı amaclamışlardır.Proje kapsamında şehrin belirli bölgelerinde 10 tane beslenme odak noktası belirlenmiştir.Bu odak noktalarının bulunduğu bölgedeki hayvanseverlerle koordineli olarak yürütülecek çalışmada sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanması sağlanacaktır.Proje sorumlusu öğrenci aracılığı ile hayvanseverlerle irtibat kurulacak ve gerekli görüldüğünde bu hayvanların mama ve su ihtiyaçları karşılanacaktır. Projenin düzenli ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesine destek veren Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç.Dr. Lütfi Savaş'a, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Cengiz Eraslan'a, Hayvan Barınağı Amiri Ömer Çağın Avcı'ya gönüllü hayvanseverlere ulaşmamıza vesile olan Alper Şener'e ve adını buradan yazamadığımız gönüllü hayvanseverlere  teşekkür ederiz. TED  Hatay Koleji olarak tüm insanların aynı duyarlılıkla hareket etmesini temenni ediyoruz.

10 Kasım 2021

TED HATAY KOLEJİ ATA’SINI İLELEBET YAŞATACAK

TED Hatay Koleji olarak Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde özlemle, minnetle, saygıyla anıyoruz. Bize emanet ettiği Türk gençliğini eğitim meşalesiyle aydınlatmak, açtığı yolda ilerlemek için adımlarını her daim takip edeceğiz.

02 Kasım 2021

SABIR, İNANÇ VE AZİM ŞAMPİYONLUK GETİRDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Hatay ilinde düzenlenmiş olan Satranç turnuvasında 12 yaş kategorisinde okulumuz öğrencilerinden Yaşam YILMAZ 3 gün süren müsabakalar neticesinde oynadığı tüm maçları kazanarak şampiyon olmuştur. Öğrencimizi ve ailesini tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz

28 Ekim 2021

TED HATAY KOLEJİNDE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

28 Ekim 2021

CUMHURİYET BAYRAMI ŞAMPİYONLARI MADALYALARINI ALDILAR

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Beden Eğitimi zümremiz tarafından ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde düzenlemiş olduğumuz sportif müsabakalarda dereceye giren öğrencilerimiz düzenlenen törenle idarecilerimizin elinden madalyalarını aldılar. 

İP ATLAMA YARIŞMASI:

4. Sınıflar:

1.Mina GENCO

2.Doğa ARSLAN

3.Bade KERİK

4.Aras AKBAŞ

 

5. Sınıflar:

1.Ali Çağan ÖZTÜRK 

2.Elif GÖKPINAR

3.Zeynep Lal EMİR

4.Seyit Ali ESMEROĞLU

 

6. Sınıflar:

1.Hena ERARSLAN

2.Miray SARIBAY

3.Alara Naz ÖĞÜN

4.Ahmet Asil AKBAŞ

 

7. Sınıflar:

1.Kaan Ege KIVRAK

2.Ali AYDIN

3.Melek ASİIRMAK

4.Doruk SAMSUM

 

MASA TENİSİ TURNUVASI:

Küçükler Kategorisi:

1.Erdem AVCI 

2.İsmail Deniz ERYILMAZ

3.Ahmet Asil AKBAŞ

4.Mert GÜNYAŞAR

Yıldızlar Kategorisi:

1.Çağan Erdem GÜLÜCÜ

2.Süleyman DOKUZOĞLU

3.Çağan YEŞİLKAYA

4.Alaattin AKIN

Gençler Kategorisi:

1.Efe HÜRRİYETOĞLU

2.Mehmet Çağan ÖZTOPRAK 

3.Muhammed Ali ANDİÇ 

4.Yusuf SELMAN

 

BİLARDO TURNUVASI:

Gençler Kategorisi:

1.Berkay ÖĞÜTMEN

2.Hüseyin REYHAN

3.Simo AÇAR

4.Ege TATLI

 Cumhuriyet coşkusunu düzenlenmiş olan sportif yarışmalarda yaşayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

27 Ekim 2021

TED HATAY KOLEJİ Okul Aile Birliği Kurulu Toplandı

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı okul aile birliği yönetim kurulu oy çokluğuyla belirlendi. Dilek Bakan, Server Bozdoğan, Meltem Akemoğlu, Fidan Bostancı, Yiğit Aytaç oy çokluğuyla asıl üye olarak seçildiler. Didem Gül, Kenan Bökrü, Salim Sedat Deniz, Gonca Dilek Gülücü, Ömer Faruk Çiftçi oy çokluğuyla yedek üye olarak seçildiler. Başarılar dileriz.

26 Ekim 2021

SEÇİMLER DEMOKRASİ ŞÖLENİNE DÖNÜŞTÜ

TED Hatay Kolejinde cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması,  seçme-seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerini kazanma amaçlarıyla "Okul Meclis Başkanlığı Seçimi" yapılmıştır.

Demokratik bir seçim ortamında centilmence yarışan öğrencilerimizi tebrik ediyor, kazanan öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

22 Ekim 2021

“ACCESS-11 Sosyal Sorumluluk Projesi”

Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği İngilizce Eğitim Ataşeliği ile Türk Eğitim Derneği Genel Merkezinin ortaklaşa yürüttüğü “ACCESS-11 Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında ABD Adana Konsolosluğu Kültür ve Basın Ataşesi Erica Marrero İngilizce Access Micro_burs programının devam ettiği TED Hatay Kolejinde okul yetkilileri ve İngilizce öğretmenlerimizle bir araya geldi. Okul yönetimi ve İngilizce öğretmenlerimizle  görüşen Kültür ve Basın Ataşesi Erica Marrero, devam eden Access-11 programı ve öğrenciler hakkında bilgi aldı.

21 Ekim 2021

TED Hatay Koleji, Türkiye’de 1. oldu

 İlimizdeki özel eğitim öğretim kurumlarından TED Hatay Kolejinin 7 ve 8. sınıflar kategorisinde özel bir yayınevi koordinesinde düzenlenen deneme sınavında, ortalama puan bazında Türkiye birincisi olduğu bildirildi.

21 Ekim 2021

İŞTE TED, İŞTE DEMOKRASİ ŞÖLENİ

Okulumuzda, Okul Meclis Başkanlığı için yarışan öğrencilerimiz demokrasinin bir gereği olan propaganda yapma ve seçmenlerinden oy isteme haklarını hazırladıkları konuşmalarla ve afişlerle gerçekleştirdiler.

19 Ekim 2021

TED SAHNE AÇILDI

TED Hatay Koleji "Sanat Her Yerde" ve "Koridorda Müzik Etkinlikleri" gibi öğrencilerin sanatsal yönlerini sergiledikleri platformlara bir yenisini ekleyerek "TED Sahne" nin açılışını müzik öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin dinletisi ile  yaptı.

19 Ekim 2021

TED HATAY KOLEJİNDE CAMBRİDGE VE DELF SERTİFİKA HEYECANI

Her dilin kendine ait ritim ve ruha sahip farklı elementleri ve aynı zamanda kendi içinde tanıdığı kültürel öğeleri vardır. Kısacası, her dil bir zenginliktir. Bunun bilincinde bireyler yetiştirmek amacını kendine görev bilmiş bir okul olan TED Hatay Kolejinde Cambridge ve Delf sertifika heyecanı yaşandı. Her yıl gelenek haline getirdiğimiz okulumuzun ayrılmaz bir bütünlüğü olan dil alanındaki başarılarımızı paylaştığımız bugünde sertifika almaya hak kazanan öğrencilerimize sertifikaları törenle verildi.

08 Ekim 2021

HATAY'DA EXTREM HEYECANIN ADRESİ

TED HATAY KOLEJİ Hatay'da yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Karlısu Su ve Macera PARKI tesislerinin ev sahipliğinde

adrenalin dolu, yüksek tempolu bir doğa sporu olan Kano ve Su Sporları Kulübü faaliyetleri TED Hatay Koleji lise öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği katılımla uygulama derslerine başlandı. Doğa ile iç içe kaliteli ve keyifli zaman geçirilebilen tesiste özellikle macera sevenlerin çok sıklıkla tercih ettiği KANO, DENİZ BİSİKLETİ, dünya çapında extreme bir dal olan CABLEWAKE BOARD, ZİPLİNE ve trekking alanları bulunmakta. Geleceğin mimarları gençlerimizin dünya çapında yapılan çoğu sporu bulabildikleri bir imkan ve altyapı yaratılmış.

Tesis içerisinde konusunda uzman spor eğitmenleri, sporcu güvenliği için cankurtaran, su altı ve su üstü arama kurtarma ekipleri tarafından hem su üstünde botlar ile hem de sporcu “can ve mal” güvenliği konusunda üst düzey bir çaba sarf ediliyor.

Kulüp öğrencileri ilk günkü eğitim kapsamında durgun su (SPRİNT KANOSU) ile tekli ve çiftli kürek kullanarak su sporunun  keyfine vardılar.

Kulübümüz bünyesindeki tüm altyapı çalışmaları günbegün artan macera ve adrenalin dolu diğer spor dallarını siz değerli TED AİLESİNE üstün hizmet kalitesinde sunmaya devam edecektir.

TED’li olmak bir AYRICALIKTIR.

08 Ekim 2021

ŞAMPİYON RAKETLERDEN İLK KUPA VE MADALYALAR GELDİ!

TTF Federasyonu tarafından 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında Adana ve Gaziantep illerinde düzenlenen Tenis Turnuvasında okulumuz öğrencileri büyük başarılar elde ettiler.Adana ilinde düzenlenen turnuvada

12 yaş erkekler kategorisinde;

Ahmet Asil AKBAŞ ve

12 yaş kızlar kategorisinde;

Alara Naz ÖĞÜN tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldular.

Gaziantep ilinde düzenlenen turnuvada ise

8-9-10 yaş kızlar kategorisinde Doğa ASLAN ve erkekler kategorinde Aras AKBAŞ 3.olmuştur.Öğrencilerimizi göstermiş oldukları performanslarından dolayı kutluyor başarılarının artarak devamını diliyoruz.

06 Ekim 2021

TED HATAY KOLEJİNDE KANO VE SU SPORLARI KULÜBÜ KURULDU

Kulüp çalışmalarımıza başlamadan önce, öğrencilerimize Mehmet Özat Kültür Salonu’nda Kano ve Su Sporları eğitmenleri tarafından uygulanacak sporla ilgili teorik bilgilendirme sunumu yapıldı. Öğrencilerimizin büyük ilgi gösterdiği sunumda öğrenilen teorik bilgiler 8 Ekim Cuma günü Karlısu Göleti’ne giderek uygulama aşamasına geçecektir. TED Hatay Koleji olarak okul dışında da spor etkinliklerine önem vermeye devam edeceğiz.

06 Ekim 2021

ANGE TANITIM SEMİNERİ

Okulumuz 2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren öğrencilerimize yurt dışı eğitim danışmanlığı sağlama ve yurt dışı yabancı dil okul programlarına katılma çalışmalarını Ange  firması ile beraber yürütecektir. Bu bağlamda TED Hatay Koleji International Office haftanın belirli günleri okulumuz içerisinde hizmet verecektir. TED HATAY KOLEJİ olarak Sayın Ange Kurucu Danışmanı ve aynı zamanda İngilizce Öğretmeni Nergiz GÜLERYÜZ DOĞRU okulumuzda öğrencilerimize yüz yüze, velilerimize de akşam online tanıtım yapmıştır.

04 Ekim 2021

TED’li MİNİKLER SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

TED’li minikler okulumuzun onlara verdiği kedi mamalarıyla sokakta yaşayan patili dostlarımızı beslediler. Doğadaki canlıların yaşama hakkına saygı duyma, hayvan ve doğa sevgisi aşılama amacıyla yaptığımız etkinliğimizin bir alışkanlık haline gelmesini umut ediyoruz.

02 Ekim 2021

TED’DE BİR GÜN ETKİNLİĞİ

Anaokulu 3 ve 4 yaş grubu velilerimizle okulda bir gün etkinliği gerçekleştirildi.

29 Eylül 2021

TED’Lİ GENÇ ŞAİRİMİZ: MURAT KAĞAN

2020-2021 mezunlarımızdan Murat Kağan TEMEL “Konstantinopol” şiir kitabının tanıtımını yapmak ve şiir sevdasını anlatmak üzere öğrencilerimizle buluştu. Mehmet Özat Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen şiir söyleşisinde genç şair adayımız şiir yazma serüvenini arkadaşlarıyla paylaştı. Merak edilen soruları da yanıtlayan genç şairimiz öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Söyleşi sonunda Lise Müdürümüz Sayın Şerif Alper KÜÇÜKÖĞRETMEN katılımından dolayı kendisine teşekkür belgesi sundu.

Gururumuz genç şair adayına başarılarının devamını dileriz.

27 Eylül 2021

MEZUN ÖĞRENCİMİZDEN SINAV YOLCULUĞUYLA İLGİLİ TAVSİYELER

2020-2021 eğitim-öğretim yılı okulumuz mezunlarından Ece İYİEL öğrencilerimizle buluştu. Sınava hazırlık sürecinde, sınav esnasında yaşadığı zorlukları ve bunlarla baş etme yollarını arkadaşlarıyla paylaştı. Öğrencilerimizin sorularını da yanıtlayan mezunumuza Okul Müdürümüz Şerif Alper KÜÇÜKÖĞRETMEN tarafından teşekkür belgesi sunuldu. Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümünü kazanan öğrencimize bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz.

20 Eylül 2021

TED Hatay Koleji Gökyüzü Bilim Şenliği

Uzay haftası kutlama programında Anaokul, İlkokul, Ortaokul ve Lise 9. sınıf öğrencilerimiz ile Planetaryum(Gök Evi) Uzay Çadırı’nda uzay ile ilgili videolar izleyerek başladığımız güne Özel Filtreli Teleskop ile Güneş gözlemi ve İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Mezunu astronomumuzun sunumu ile devam ettik.

20 Eylül 2021 Dolunay gecesinde 4 ve 5. sınıf öğrenci ve velilerimiz için saat 19.00’da başlayan etkinliklerimiz Teleskop ile Dolunay ve Gezegen Gözlemi, Planetaryum Uzay Çadırı, Beden Eğitimi Zümresinin planladığı Gece Oryantiring Atölyesi, Işıklı Takım Yıldızı Kutusu Atölyesi, Gök Atlas Atölyesi, Ay’ın Evreler Atölyesi ile devam ederek tamamlandı.

Bu güzel çalışmada emeği geçen TED Hatay Koleji Yönetimi, Fen Bilimleri zümresi, Beden Eğitimi zümresi,  Bilişim ve Teknoloji zümresi ve etkinliğe katılan öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

14 Eylül 2021

GENÇ GİRİŞİMCİLER İLK EĞİTİMİNİ ALDI

9 ve 10. sınıf öğrencilerimize MKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Sonyel OFLAZOĞLU DORA tarafından “GİRİŞİMCİLİK” konulu sunum gerçekleştirildi. Pandemi tedbirlerinin alındığı sunumda Girişimcilik Nedir? Girişimciliğin Temel Prensipleri Nelerdir?sorularına cevap arandı. Türkiye’den ve dünyadan başarılı girişimcilik örneklerinin paylaşıldığı keyifli sunumu için hocamıza teşekkür ederiz.

1 / 42