Haberler

22 Ekim 2020

Öğrencimiz Alara Naz ÖĞÜN Teniste Şampiyon!

Türkiye Tenis Federasyonunun Adana'da düzenlediği TTF 12 Yaş Ulusal Tenis Turnuvasında okulumuz 5/A sınıfından Alara Naz ÖĞÜN, tüm rakiplerini yenerek şampiyonluğa ulaştı.
Arka arkaya 5 şampiyonluk!
Öğrencimiz, Alara Naz ÖĞÜN, bu turnuvayı şampiyon olarak tamamlayarak 5. turnuvasında da şampiyonluğa uzanarak kırılması zor bir başarı elde etti. Henüz 10 Yaşında olmasına rağmen ilk kez 12 yaş turnuvasında mücadele edip şampiyonluğa ulaşan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

28 Eylül 2020

TED HATAY KOLEJİNDE OKUL AİLE BİRLİĞİ SEÇİM HEYECANI

TED Hatay Koleji idarecileri, öğretmen ve velilerinin katılımıyla gerçekleşen genel kurulda; 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği seçim heyecanı yaşandı.
Özverili çalışmalarından dolayı 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği'ne teşekkür edildi.
Yapılan açık oylama sonucu 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği aşağıdaki şekilde oluşmuştur:
Yönetim Kurulu Asil Üyeler:
1. Özlem GÜNGÖR
2. Dilek BAKAN
3. Fidan BOSTANCI
4. Ayfer ERASLAN
5. Göknur ATIÇ
Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:
1. Mehmet GENÇ
2. Server BOZDOĞAN
3. Üzgen RENCÜZOĞULLARI
4. Ufuk BAHÇECİ
5. Seda KARAGÖZ

11 Eylül 2020

8. SINIFLARIMIZIN LGS MARATONU

2020-2021 eğitim öğretim yılında 8. sınıf öğrencilerimize PDR birimimiz tarafından LGS sürecine yönelik sunum gerçekleştirildi. Sunumda LGS hakkında bilgiler paylaşıldı. Soru sayıları ve konu dağılımı hakkında bilgiler verildi. Hedef koymanın ve planlı çalışmanın başarı üzerindeki önemi üzerinde duruldu. Çalışmaya odaklanmak için yapılabilecekler anlatılarak öğrencilerimize motivasyonlarının her zaman yüksek olacağı başarılı bir yıl geçirmeleri dilendi.

07 Eylül 2020

TED HATAY KOLEJİ HATAY’DA YİNE BİR İLKE İMZA ATTI!

Covid-19’a karşı alınan önlemlerimizin başarısı ve güvenli okul olduğumuz TSE tarafından teyit edildi. TSE, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından uluslararası kriterler göz önünde bulundurularak belirlenen tüm koşulların sağlanması sonucunda Hatay’da “Okulumuz Temiz” belgesini alan ilk özel okul olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizler için değerli olan çocuklarınızı sağlıklı ve güvenli bir eğitim öğretim ortamı bulunan okulumuza gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

03 Eylül 2020

30 Ağustos Zafer Bayramı Online Satranç Turnuvası

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlediğimiz Online Satranç Turnuvası'nda okulumuz öğrencilerinden Çağla Deniz POLAT şampiyon olmuştur.
Lise öğrencilerimizden Ali Ayhan HAVVATOĞLU ikinci,
Ferit Cem BİLGİÇ ise turnuvayı üçüncü sırada tamamlamıştır. Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

01 Eylül 2020

30 Ağustos Zafer Bayramı Resim Sergisi

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile UNESCO Hatay Gastronomi evinin düzenlendiği, açılışını Sayın Belediye Başkanımız Dr. Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş'ın gerçekleştirdiği ve öğrencilerimizin yapmış olduğu birbirinden değerli resimlerin sergilendiği sergiye katılarak coşkuyla bayramımızı kutladık.

30 Ağustos 2020

TED HATAY KOLEJİNDE KURA HEYECANI

1. sınıf öğrencilerimizin heyecanlı geçen kura çekiminden sonra şubeleri belirlendi. Öğrencilerimiz geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu, eğitimin meşalesi vizyoner öğretmen kadromuz ile tanıştılar. Merakla beklenen kura çekimine idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz katıldı. Öğrencilerimiz TED'e adım atmanın mutluluğunu aileleri ve öğretmenleriyle paylaştılar.
Biz büyük bir aileyiz.

30 Ağustos 2020

Onlar Artık Liseli!

9. sınıf öğrencilerimizin sınıfları belirlendi. Müdür yardımcımız tarafından Öğrenci ve velilerimize lisemiz hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Sınıf öğretmenlerimiz öğrencilerimize oryantasyon programı gerçekleştirdi. PDR uzmanımız, lise öğrencilerinin heyecanlarını paylaşarak, okula dönüş,uzaktan eğitim süreci, teknoloji bağımlılığının önüne geçmek için yapılabilecekler konulu bir sunum paylaştı.

30 Ağustos 2020

TED HATAY KOLEJİNDE 5. SINIFLAR ŞUBE KURA ÇEKİMİ HEYECANI

2020-2021 eğitim öğretim yılında 5. sınıfa başlayacak TED’lilerimizin şubelerini kura çekimi ile belirledik. Ortaokul Müdür Yardıcımız Sayın Nuray Bökrü’nün şube adlarını velilerimize çektirmesiyle şeffaf bir şekilde gerçekleşen kura çekimi sonrası öğrencilerimiz sınıf öğretmenleri eşliğinde branş öğretmenleriyle de tanışmak üzere sınıflarına gittiler. Velilerimize Müdür Yardımcımız tarafından 5. sınıf eğitim öğretim süreciyle ilgili bilgiler verildikten sonra PDR Uzmanımız Sayın Ece Cemiloğlu “5. Sınıf Uyum Süreci”yle ilgili sunum gerçekleştirdi. Ortaokula adım atan öğrencilerimize başarılar dileriz.

21 Ağustos 2020

LİSEDE MEZUNİYET GURURU!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Lise Kep Atma ve Mezuniyet Törenimiz 20/08/2020 tarihinde TED Hatay Koleji kampüs bahçesinde görkemli bir törenle gerçekleşti. Gurumuz ve umudumuz meşalelerimizi Türk Eğitim Derneğinin 92. yılında aydınlık yarınlara uğurladığımız törenimizde Genel Koordinatörümüz ve Okul Müdürümüz, idarecilerimiz, değerli velilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz törenimizde hazır bulundu.
Törenimiz Covid-19 tedbirleri kapsamında, sosyal mesafe ve diğer tüm önlemler gözetilerek hazırlandı. Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT’ın mezunlarımıza iyi dilekleri iletildi.
TED Hatay Koleji Özel Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri ve sınıf öğretmenleri oluşturulan sırayla, alkışlar eşliğinde yerlerini aldılar. Hemen ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı’mız hep birlikte coşkuyla söylendi.
Törende Genel Koordinatörümüz ve Okul Müdürümüz Sayın Kenan EFE günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. 2017-2018 mezunlarımızla birlikte oluşturulan ve her geçen yıl büyüyen Mezunlar Derneğinin Başkan Yardımcısı Deniz ALTINÖZ duygularını dile getirdi. Ardından okul birincimiz Ali HOŞGEL, okul ikincimiz Efe SEMERCİOĞLU ve okul üçüncümüz Simay ASLAN’a plaket ve beratları sunuldu. Daha sonra okul birincimiz Ali HOŞGEL, TED Hatay Kolejinde okumaktan duyduğu mutluluğu dile getiren konuşmasını yaptı ve okulumuzun yaş kütüğüne anı plakasını çaktı. Mezuniyet törenimiz, okul ikincimiz Efe SEMERCİOĞLU’nun İngilizce konuşması ile devam etti. Okulumuzun 2019-2020 YKS birincisi Alican GÖBELEK’in duygulu konuşmasının ardından öğrencilere mezuniyet belgeleri sınıf sırasıyla verildi.
Mezuniyet törenimiz flama devir ve teslim töreniyle devam etti. Mezuniyetin işareti olan “püskül çevirme” ve “kep atma” seremonisi büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirildi. Kep atma seremonisinin ardından törenimiz iyi dileklerle son buldu.

14 Ağustos 2020

TED HATAY KOLEJİ 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR

TED Hatay Koleji ailesi olarak heyecanla başladığımız okulumuzda güvenli mesafe kuralları dikkate alınarak okulumuzun kültür salonunda tüm öğretmenlerimizin katılımıyla bir toplantı düzenlendi. Yeni eğitim öğretim yılına ve uzaktan öğretim sürecine yönelik açıklamalarıyla TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Sayın Mustafa Özat konuşmasını gerçekleştirdi. Uzun yıllar okulumuzda görev alan, emekliliği sebebiyle okulumuzdan ayrılan Sınıf Öğretmeni Sayın Suna Aldatmaz’a Kurucumuz Prof. Dr. Mustafa Özat tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Okulumuzun doktoru Sayın Vasfi Öztanır’ın Covid-19 riskine karşı yapılması gerekenleri anlattığı sunum ilgiyle takip edildi. Ardından TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Sayın Kenan Efe tarafından yeni eğitim öğretim yılına dair bilgilendirmeler ve öğretmenlerimiz için geliştirici hizmet içi eğitimler verildi. İlkokul Müdür Yardımcısı Sayın Yıldız Korkmaz’ın TED Hatay Koleji Covid-19 Faaliyet Raporu ve önümüzdeki süreçle ilgili bilgilendirme yapmasıyla toplantı tamamlandı. TED Hatay Koleji olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılına hazırız!

25 Haziran 2020

Pandemi Sürecinde Sınav

ÖSYM İl Koordinatörü Prof. Dr. Sn. Kazım Mavi 12. sınıf öğrencilerimizle buluştu. Buluşmamızda “YKS Genel Bilgiler, Pandemi Sürecinde Sınav” adlı sunum yapıldı ve öğrencilerimizin soruları yanıtlandı. Sınav öncesi dikkat edilmesi gerekenler konusunda öğrencilerimize ayrıntılı bilgiler verildi. Desteklerinden ötürü Prof. Dr. Sn. Kazım Mavi’ye teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

25 Haziran 2020

12. Sınıf Bilgilendirme Toplantısı

11. sınıfı başarı ile tamamlayan öğrencilerimize ve velilerine,12. sınıf süreci kapsamında, müdür yardımcımız tarafından ders saatleri, ÜDEP dersleri, akademik danışmanlık sistemi ayrıntıları aktarıldı. PDR birimi tarafından yükseköğretim kurumları sınavının içeriği, 12. sınıfta yapılacak çalışmalar ve yaz tatili için öğrencilere öneriler paylaşıldı. Ölçme ve değerlendirme birimi tarafından da sene boyunca yapılması planlanan sınavlar ve sistemimiz açıklandı. Öğrencilerimizin ve velilerimizin yoğun katılımıyla yürütülen toplantı, soru cevap etkinliği ile tamamlandı.

20 Haziran 2020

LGS Sınavı Gerçekleştirildi

TED Hatay Koleji olarak 8. sınıf öğrencilerimiz için gerekli tüm hijyen tedbirleri ve güvenli mesafe kurallarına uygun olarak hazırlanan okulumuzda LGS sınavı gerçekleştirildi. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

18 Haziran 2020

7. Sınıf LGS Hazırlıkları Devam Ediyor

Online ders sürecinde 8. sınıf konularına giriş yapan öğrencilerimiz bugün LGS hakkında bilgi aldılar. Öğrenci ve velilerimizin beraber katıldığı sunumda PDR Uzmanımız 8. sınıfta öğrencilerimizi bekleyen programı anlatırken disiplin ve emek vermenin önemini vurguladı. Öğrenciler "Akademik Danışmanlık Sistemi" ile bireysel takip edilerek ve veli ile iş birliği sağlanarak verimli bir yıl geçireceklerdir. Öğrencilerimiz aynı zamanda bu yazı etkin ve verimli geçirmek için neler yapabileceklerini öğrendiler.

17 Haziran 2020

GELECEK SENİN

Birleşmiş Milletler'in organize ettiği, Türkiye'de DSİ'nin yürüttüğü "Dünya Su Günü" yarışmasında "Gelecek Senin" adlı kompozisyonla "Bölge Birincisi" olarak ilimizi ve okulumuzu gururlandıran 7. sınıf öğrencimiz Bedir Eren MİRİOĞLU, Adana'da düzenlenen törende Bölge Müdürü Sayın Mehmet Akif BALTA'dan başarı belgesini aldı. Öğrencimizi ve emeği geçen Danışman Öğretmenimiz Mehmet Fatih ŞIK'ı tebrik ediyoruz.

11 Haziran 2020

"Hayal Ettiklerimiz"

TED Sakarya Koleji tarafından düzenlenen ve ortaokul öğrencilerini kapsayan "Hayal Ettiklerimiz" konulu şiir ve öykü yarışmasında öykü kategorisinde 7-A sınıfı öğrencimiz Deniz Cengiz “21. Yüzyıl Cehennemi” adlı öyküsü ile 2. ve 5-C sınıfı öğrencimiz Damla Döner “Damladaki Okyanus” adlı öyküsü ile 3. olmuştur.
Genç kalemlere kendini gösterme imkanı sağlayan TED Sakarya Kolejine teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin danışmanları Türkçe öğretmenlerimiz Fatih Şık ve Zuhal Koç’u kutluyoruz.

27 Mayıs 2020

Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda Bir Başarı

TED Afyon Kolejinin düzenlediği “Pandemi’ye Farklı Bir Pencereden Bakış” temalı ulusal fotoğraf yarışmasında okulumuz öğrencilerinden Ela Naz Ulusoy’un çektiği “Elimizdeki Bahar” isimli fotoğraf, yapılan eleme sonrasında 3. olarak mansiyon ödülü kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyoruz. Fotoğrafçılık Kulübü Danışman Öğretmenimiz Salim Sedat Deniz’e teşekkür ederiz.

25 Mayıs 2020

TÜRKÇE ALANINDAN BİR DERECE DAHA!

TED Edirne Kolejinin Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Atatürk Gençliği" temalı şiir yarışmasında 7 A sınıfından öğrencimiz Muhammed RÜSTEMOĞLU 3. olmuştur. Öğrencimizi ve Danışman Öğretmeni Mehmet Fatih ŞIK'ı tebrik ediyoruz.

20 Mayıs 2020

19 Mayıs Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Online Satranç Turnuvamız Tamamlandı.

Turnuva, TED Hatay Koleji Beden Eğitimi Zümresi tarafından 18 Mayıs Pazartesi günü ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 farklı kategoride beden eğitimi öğretmenlerimiz tarafından gözlemlenerek tamamlanmıştır.
Turnuvaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

19 Mayıs 2020

TED ÖĞRENCİLERİ “ATATÜRK VE GENÇLİK” FORUMUNDA BULUŞTU

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Atatürk ve Gençlik” konulu online foruma öğrencilerimizden Ebru CENGİZ ve Murat Kağan TEMEL katıldılar. Öğrencilere; ulusal bilincin kazandırılması, gençlerimizin düşüncelerini özgür bir biçimde dile getirmeleri ve TED okulları öğrencileri arasında bir dayanışma sağlanabilmesi gibi amaçları temel alan foruma öğrencilerimiz özgün ve yararlı fikirleri, başarılı sunumlarıyla katkıda bulundular.

18 Mayıs 2020

TEKNOFEST 2020 Akıllı Ulaşım Yarışması

TED Hatay Koleji Ortaokulu 5.sınıf öğrencimiz Beril Şimşek ve Danışman Öğretmeni Gizem Yüksekbaş Fındıklı'nın hazırladığı proje TEKNOFEST 2020 Akıllı Ulaşım Yarışması'nın ön değerlendirmesini geçmiştir.
Bir sonraki aşamada öğrencimize ve danışman öğretmenimize başarılar dileriz.

16 Mayıs 2020

19 MAYIS SATRANÇ TURNUVASI KATILIM LİNKLERİ

İLK OKUL

https://bit.ly/369cLjt

ORTAOKUL

https://bit.ly/3bCjXFO

LİSE

https://bit.ly/2ArIIHT

VELİ

https://bit.ly/3bz5FG3

27 Nisan 2020

23 NİSAN RESİM YARIŞMASI

"Hatay Çocuk Etkinlikleri" sayfasının düzenlediği Türkiye geneli "23 Nisan" konulu resim yarışmasında ilkokul kategorisinde Metin KARABACAK 3. ortaokul kategorisinde Ali Anıl KAMİLOĞLU 2. olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

15 Nisan 2020

Take Care / Kendine İyi Bak Adlı eTwinning Projemizin Sonuna Geldik

2019 Yılı Eylül ayında başlayan eTwinning projemiz ‘’TAKE CARE-KENDİNE İYİ BAK’’ çeşitli ülke ve şehirlerden okullar ile gerçekleştirilmiştir. Biz de TED Hatay Koleji olarak lise öğrencilerimizin öncülüğünde hem beden sağlığımız hem de ruh sağlığımız için müzik dinletileri, kuru yemiş günü, spor turnuvaları, doğa yürüyüşleri, bisiklet sürme gibi sağlıkla ilgili çeşitli etkinlikler düzenleyerek projeye katkıda bulunduk.
Bu süreçte öğrencilerin, sağlıklı beslenme ile spor ve sanatın, kendi sağlıkları üzerindeki yapıcı etkisi ile ilgili farkındalıklarının artırılması hedeflenmiştir. Başarılı geçen bu çalışmalarla öğrencilerimizin sağlıklı yaşam ile ilgili kazanımlar elde ettikleri gözlenmiştir. Projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

06 Nisan 2020

TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na 7. sınıf öğrencimiz ÇAGLA DENIZ POLAT'ın biyoloji alanındaki projesi ile okulumuz bölge sergisine davet edilmiştir. 8. sınıf BİLSEM'li öğrencilerimiz, ECEM ERSOY ve ALPEREN SATICI matematik alanında yaptıkları projeler ile bölge sergisinde bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizleri gururlandıran öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. Süreçte destek olan idare, öğretmen ve velilerimize teşekkür ederiz.

04 Nisan 2020

TED HATAY KOLEJİ AİLESİ EVDEN ÇIKMAYIP KİTAP OKUYOR

Kitap; eğitimin, bilimin, sanatın kısacası insanlığın temelini oluşturur. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma hastalığının yegane çözümü kitap okumaktan geçer. TED Hatay Koleji ailesi "Kütüphane Haftası" kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla evde kitap okuyor.

27 Mart 2020

➖Evde Kal ➖TED’de Öğretmeninle Kal ➖Canlı Derslerle Öğretmen Evde

14 Mart 2020

TÜRKÇE ALANINDAKİ DERECELERİMİZ GURURLANDIRDI

Türkiye genelinde düzenlenen “Benim Gözümden Atatürk” adlı yarışmada şiir kategorisinde 5-C sınıfından Damla Döner “Karanlığa Işık Tutan” adlı şiiriyle Türkiye 2. si olurken Birleşmiş Milletlerin organize ettiği Türkiye’de DSİ Genel Müdürlüğünün yürüttüğü “Dünya Su Günü” kapsamında düzenlenen yarışmada 7-A sınıfından Bedir Eren Mirioğlu kompozisyon kategorisinde Bölge 1. si oldu. Derece alan öğrencilerimize İlkokul Müdür Yardımcısı Sayın Yıldız Korkmaz tarafından başarı belgeleri takdim edildi. Öğrencimizi ve öğrencilerimizin danışman öğretmenlerini tebrik ediyoruz.

13 Mart 2020

Temel Afet Bilinci Eğitimi

Dünyanın en etkin deprem kuşakları arasında bulunan ülkemizde TED Hatay Koleji öğrencilerinin depreme karşı bilinçlenmesi ve hazırlıklı olunması amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikte Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi öğrencilerinden AFAD Temel Afet Bilinci eğitmenleri tarafından tüm TED Koleji öğrencilerine sınıflarda tehlike avı, afet öncesi alınması gereken önlemler, afet çantası, afet sırasında ve afet sonrasında yapılması gereken önlemler anlatılıp öğrencilerimiz bu konuda daha bilinçli hale gelmişlerdir.
Bu eğitimin gerçekleşmesinde başta Mustafa Kemal Üniversitesi AFAD ekibine, okul idarecilerimize ve beden eğitimi zümremize teşekkür ediyoruz.

1 / 37