Haberler

27 Kasım 2022

TED HATAY KOLEJİNİN GELENEKSEL ÖĞRETMENLER GÜNÜ BRUNCH'I

23 Kasım 2022

YAZAR LİDER HEPGENÇ SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ

04 Kasım 2022

CUMHURİYET BAYRAMI TURNUVALARI SONUCUNDA MADALYALAR SAHİPLERİNİ BULDU

03 Kasım 2022

İKLİM FARKINDALIĞI ETKİNLİĞİMİZ

03 Kasım 2022

TED HATAY KOLEJİ MEŞALELERİNDEN LÖSEV'E DESTEK

29 Ekim 2022

Cumhuriyetimizin 99. Yılını TED Hatay Koleji Olarak Coşkuyla Kutladık

28 Ekim 2022

TED HATAY KOLEJİ PALLADİUM AVM’DE CUMHURİYET COŞKUSUNU ZİRVEYE TAŞIDI

24 Ekim 2022

10. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ  STRATEGİC EDUCATION OF TED (SET) SERTİFİKALARINI ALDILAR 

21 Ekim 2022

İZMİR UZAY KAMPI GEZİMİZ

07 Ekim 2022

KAHVE BAHANE TORUN ŞAHANE

28 Eylül 2022

AÇIK HAVA SİNEMA ETKİNLİĞİ

“Minderini Al Gel” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz açık hava sinema etkinliğimizde bizimle bu keyifli akşamı paylaşan tüm veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz

12 Eylül 2022

YENİ EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI HEYECANI

02 Eylül 2022

TED MEZUNLARI YİNE YENİDEN EVİNDE

        Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz “Mezunlar Buluşması” 02.09.2022 tarihinde TED Hatay Koleji kampüsünde gerçekleştirildi.Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT ve Lise Müdürümüz Sayın Şerif Alper KÜÇÜKÖĞRETMEN etkinliğimize katılan mezunlarımızla duygu ve düşüncelerini paylaştı. Mezunlarımız da okul ile ilgili anılarını ve özlemlerini dile getirdiler. Bu güzel sohbetin ardından öğretmenler ve öğrenciler arasında yapılan voleybol maçı izlendi. Gelenekselleştirmeyi planladığımız “Kuru Fasulye Günü” etkinliği ile bu keyifli buluşmamız sona erdi. Mezunlarımızı yeni sezona uğurlarken başarılarının devamını diliyor ve evlerinin kapılarının onlara her zaman açık olduğunu hatırlatıyoruz.

08 Haziran 2022

8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ LİSEYE DOĞRU İLK ADIMLARINI ATTILAR

TED Hatay Koleji 8. sınıf öğrencileri liseye geçişin heyecanını ve gururunu bir arada yaşadılar. Öğrencilerimizin sınıf danışman öğretmenleri eşliğinde yaptıkları geçişle başlayan törenimiz saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın coşkuyla söylenmesiyle devam etti. TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Sayın Mustafa Özat açılış konuşması yaparak TED’lilere Atatürk yolunda ilerleyecekleri güzel dileklerini aktardı. Tören Anaokul, İlkokul, Ortakul Müdürü ve Genel Koordinatör Sayın Gizem Kanlı Demir’in TED’lilere, velilere ve öğretmenlere hitap ettiği konuşması ile devam etti. Ortaokul seviyesinde not ortalamaları hesaplanarak dereceye giren 1, 2 ve 3. olan öğrencilerimize Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mustafa Özat tarafından TED başarı sertifikaları takdim edildi. Ardından 8. sınıf öğrencileri adına okul birincimiz Sevgili Duru Sözütok tarafından içten bir konuşma gerçekleştirildi. İdarecilerimiz, okul aile birliği başkanımız ve öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize belge teslim seremonisi gururla yapıldı. 8. sınıf öğrencilerinin büyük bir mutlulukla gerçekleştirdikleri kep atma töreni sonrası tüm konukların, öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla 10. Yıl Marşı coşkuyla hep bir ağızdan söylendi. Öğrencilerimizin ortaokul boyunca edindikleri anıların eğlenceli videosu ve kokteyl sunumu ile tören sona erdi. Bir kıvılcım olarak başlayan yolculuklarında 8. sınıf öğrencilerimizi Atatürk’ün izinde ve bilimin ışığında alev alev yanan birer meşale olarak liseye uğurluyoruz. Emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimizi kutluyor onlara hayallerine giden yolda bir basamak olan olan lise hayatlarında başarılar diliyoruz.

07 Haziran 2022

TED HATAY KOLEJİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ !

Bu yıl da büyük bir gururla gerçekleştirdiğimiz lise mezuniyet törenimiz 08/06/2022 tarihinde TED Hatay Koleji kampüsünde görkemli bir törenle gerçekleşti. Aydınlık geleceğimizin meşalelerini kendi yaşam yolculuklarına gururla uğurladığımız törenimizde; Kurucumuz, Genel Koordinatörümüz, idarecilerimiz, değerli velilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz hazır bulundu.

TED Hatay Koleji Özel Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri ve sınıf öğretmenleri, alkışlar eşliğinde yerlerini aldılar.  Hemen ardından saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı’mız hep birlikte coşkuyla söylendi.

Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT açılış konuşmalarını yaptıktan sonra, Genel koordinatörümüz, İlkokul, Ortaokul ve Anaokulu Müdürümüz Sayın Gizem KANLI DEMİR öğrencilerimize ve konuklarımıza seslendi.

Törende lise müdürümüz Sayın Şerif Alper KÜÇÜKÖĞRETMEN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. 2017-2018 mezunlarımızla birlikte oluşturulan ve her geçen yıl büyüyen Mezunlar Derneği’mizin Kurucu Temsilcisi Sayın Yasemin ÜZEN duygularını dile getirdi. Ardından okul birincimiz Hasret YILDIZ, okul ikincimiz Ebru CENGİZ ve okul üçüncümüz Emre DÖNER’e plaket ve başarı belgeleri sunuldu. Daha sonra okul birincimiz Hasret YILDIZ, TED’li olmaktan duyduğu mutluluğu, deneyim ve duygularını dile getiren konuşmasını yaptı ve okulumuzun yaş kütüğüne anı plakasını çaktı. Mezuniyet törenimizde, okul ikincimiz Ebru CENGİZ’in İngilizce konuşmasının ardından öğrencilerimize mezuniyet belgeleri, flamaları ve armağanları verildi.

                Flama devir ve teslim töreninin ardından mezuniyetin işareti olan “püskül çevirme”  ve “kep atma” seremonisi büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi ve törenimiz okul orkestrasının konseri eşliğinde kokteyl sunumu ile son buldu.

           Mezunlarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar diler günden güne büyüyen eğitim yuvalarının kapılarının onlara her zaman açık olacağını hatırlatmak isteriz.

04 Haziran 2022

TED HATAY KOLEJİ GELENEKSEL ÇALIŞTAYI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TED Hatay Koleji olarak bulunduğumuz ilde eğitim alanında kamu yararına çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz öğretmen çalıştayına bu yıl da katılım oldukça yoğundu. Hatay’daki tüm öğretmenlerin katılımına açık olan Mindfulness: “Bilinçli Farkındalık” Çalıştayı’na Hatay dışından da birçok öğretmen katılım sağladı. Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal Gülistan’ın da katıldığı çalıştay, TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Sayın Mustafa Özat’ın açılış konuşması ile başladı. 16 yılı aşkın süre Türk Eğitim Derneği Genel Müdürlüğü yapan Sayın Sevinç Atabay’ın Mindfulness: “Bilinçli Farkındalık”, Sayın Gonca Fide’nin “Şiddetsiz İletişim Metodu ile Okullarda Barış İklimi” ve Sayın Hilal Seda Yıldız’ın “Teknoloji ile Barışmak” adlı öğretmenlerin ufkunu genişleten ve öğretmenlik kariyerlerine katkılarda bulunan değerli sunumlarıyla devam eden çalıştay birbirinden öğretici, eğlenceli ve 2 oturumda eş zamanlı olarak gerçekleşen 18 atölyedeki çalışmalarla son buldu.

Çalıştayımıza yoğun ilgi gösteren tüm öğretmenlere teşekkür ediyoruz. TED Hatay Koleji olarak farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz.

22 Mayıs 2022

KANO VE SU SPORLARI Kulübü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde TED Hatay Koleji KANO VE SU SPORLARI Kulübü öğrencilerimiz Kano yarışmalarında kızlar ve erkekler kategorilerinde kıyasıya mücadele etttiler. Yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilerimize madalya ve başarı belgeleri okul idarecilerimiz tarafından takdim edildi.

19 Mayıs 2022

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI Coşkuyla Kutlandı

17 Mayıs 2022

Atakaş Hatayapor

Atakaş Hatayapor Teknik Direktörü Sn. Ömer EDOĞAN, takım kaptanı Mame DIOUF ve başarılı orta saha oyuncusu Onur ERGÜN, TED Hatay Koleji Mehmet Özat Kültür Salonu'nda öğrencilerimizle bir araya geldiler. Spor, futbol ve hayat deneyimleri üzerine öğrencilerimizle gerçekleştirilen eğlenceli söyleyişinin ardından futbolcularımız Mame DIOUF ve Onur ERGÜN, okul bahçemizde öğrencilerimizle birlikte ayak tenisi oynadılar. Fotoğraf çekimi ve formaların imzalanmasıyla etkinliğimiz son buldu.

Desteklerinden ötürü Atakaş Hatayspor Yönetim Kurulu'na,Teknik Direktörümüz Sn. Ömer ERDOĞAN'a, futbolcularımız Mame DIOUF ve Onur ERGÜN'e teşekkür ederiz.

12 Mayıs 2022

Kariyer Gelişim Zirvesi Gerçekleştirildi

‘’Meslek seçimi bir öğrencinin kariyer yolculuğunun ilk ve en önemli basamağını oluşturur, çünkü hedef belirleyip o doğrultuda ilerleyen her öğrenci başarıyı yakalar.’’

 

Bu önemli aşamada öğrencilerimizi desteklemek ve karar verme süreçlerini şekillendirmek amacıyla, TED Hatay Koleji Anadolu Lisesi tarafından 11. Ve 12. Sınıf öğrencilerimize yönelik planlanan, farklı alanlardaki meslek tanıtımlarını kapsayan ‘’AKADEMİ TED’’ etkinliğimiz değerli katılımcılarımız ile 11-12 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

30 Nisan 2022

My Compassionate Class eTwinning

My Compassionate Class eTwinning Proje Öğrencileri ürünlerini okulumuzun koridorlarında sergiledi. Proje ürünlerinden oluşan sergi ilkokul öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi ile karşılandı.

23 Nisan 2022

TED HATAY KOLEJİ VE UNICEF İŞ BİRLİĞİ İLE “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇOCUK” FOTOĞRAF SERGİSİ

TED Hatay Koleji olarak Hatay’da ilklerin lideri olmaya ve farkındalık yaratmaya devam ediyoruz! TED Hatay Koleji hem iklim değişikliğinin altını çizmek hem de Hataylıları etkileyici bir fotoğraf sergisi ile buluşturmak adına UNICEF’in fotoğraf sergisini Hatay halkıyla buluşturdu. 23 Nisan Cumartesi günü EXPO’da sergilenen “İklim Değişikliği ve Çocuk” fotoğraf sergisine başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Sayın Lütfü SAVAŞ, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Sayın Devrim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal GÜLİSTAN, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Yusuf ÖNLEN, UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina de DOMİNİCİS, TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT ve sergiyi büyük ilgiyle karşılayan Hatay halkı ve çocuklar katılım gösterdi. TED Hatay Koleji öğrencilerinin müzik dinletisi, İngilizce ve Türkçe olarak “İklim Değişikliği” mesajlarıyla başlayan açılışta TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT, UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina de DOMİNİCİS ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Sayın Lütfü SAVAŞ “İklim Değişikliği”ne dikkat çektikleri değerli konuşmalarını paylaştılar. Protokol üyeleri ve öğrencilerin katılımı ile yapılan kurdele kesim töreni sonrası tüm konuklar, iklim değişikliğinin dünyamızdaki etkisinin çarpıcı şekilde sanatla buluştuğu sergiyi beğeniyle gezdi. Sergi tüm Hataylıların ziyaretine 16 Mayıs 2022 tarihine kadar açık olacaktır. Tüm Hatay halkını bekliyoruz.

19 Nisan 2022

TED Hatay Koleji Genç Kız ve Genç Erkek Tenis takımlarımız

Adana ilinde düzenlenen okul sporları tenis grup müsabakalarını 2. olarak tamamlamıştır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

06 Nisan 2022

OKÇULUK BRANŞINDA TED HATAY KOLEJİ FARKI

5-6 Nisan tarihlerinde Hatay Okul Sporları tarafından düzenlenen Okçuluk müsabakaları sonucunda okulumuz öğrencileri büyük başarılar elde etmişlerdir.4 altın,5 gümüş,7 bronz toplamda 16 madalya ile turnuvayı tamamlayan öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını dileriz.

04 Nisan 2022

DOĞANIN SESSİZ ÇOCUKLARINI UNUTMADIK

Sevdiğimiz kadar yaşam haklarına da saygı duyduğumuz hayvan dostlarımız için farkındalık yaratmak amacıyla Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen “Sessiz Dostlarımızın Sesi Olalım” projesini yürüten Sayın Aslı HARLAR ve Zübeyde KUTLU’yu okulumuzda ağırladık.  4 Nisan Sokak Hayvanları Günü kapsamında öğrencilerimizi hayvan hakları konusunda bilinçlendirip hayvan dostlarımızın içinde bulunduğu zor şartlara ve yapılması gerekenlere dikkat çeken öğretmenlerimize özen ve çabaları için teşekkür ediyoruz. “Patiler Okulda” sloganıyla yola çıkan proje sorumlularına her zaman yanlarında olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz.

04 Nisan 2022

Ted Hatay Koleji olarak, senarist,mizah yazarı ve karikatürist Atay SÖZER'i, Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuzda öğrencilerimizle buluşturduk.

Değerli yazarımız Atay SÖZER, hayatı, yazdığı senaryoları ve kitapları ile ilgili olarak öğrencilerimizle yaptığı keyifli bir sohbetin ardından kitaplarını imzaladı. Ardından "Kütüphanede Bir Gece" etkinliğimize katıldı.Yazarımıza çok teşekkür ediyoruz

01 Nisan 2022

KÜTÜPHANEDE BİR GECE

Kütüphaneler Haftası kapsamında 4. sınıf öğrencilerimizle takım olma, birlikte hareket etme, sorumluluk alma, öz saygı ve öz güven kazanma, bilinen bir amaç için risk alabilme gibi kazanımların gelişebilmesi adına düzenlediğimiz Kütüphane Kampı etkinliğimizde öğrenci ve öğretmenlerimiz doyasıya eğlenerek hayatları boyunca unutamayacakları çok güzel anılar biriktirdiler.

01 Nisan 2022

Karnaval (4.sınıflar)

Öğrencilerimizin farklı kültürleri tanımaları ve kültür dağarcığını geliştirmeleri amacıyla tüm Avrupa'da kutlanan karnavaldan esinlenerek hazırladıkları kıyafetlerle yaratıcılıklarını sergilerken bugüne kadar öğrendikleri kelime ve kalıpları Almanca ve Fransızca olarak olarak ifade ettiler.

22 Mart 2022

21-26 Mart Orman Haftası

21-26 Mart Orman Haftası sebebiyle 1.sınıflar TED aidiyet çalışmaları doğrultusunda kendi ağaçlarını diktiler.

Geleceğimize bırakacağımız en önemli miras olan yemyeşil bir doğa için çalışmaya,fidanları toprakla buluşturmaya devam edeceğiz.

21 Mart 2022

TED HATAY KOLEJİ ETWİNNİNG PROJELERİ İLE FARK YARATIYOR

TED Hatay Koleji İlkokul öğretmeni Betül Atar’ın eşliğinde gerçekleşen My Compassionate Class eTwinning projesi kapsamında okulun çeşitli yerlerine proje öğrencileri tarafından No Fault Zone (Hatasız Bölge) alanları kuruldu. Aralarında çatışma yaşayan öğrencilerin çatışmalarını barışçıl yollarla çözmesi için ortam sağlayan bu alanlarda kullanılan materyallerle ilgili proje öğrencileri, ilkokul öğrencilerine tanıtım yaptı.