Haberler

16 Ocak 2023

ORTAOKUL YILDIZ ERKEK BASKETBOL TAKIMIMIZ HATAY 2.Sİ!

15 Ocak 2023

TÜRKİYE KADINLAR HATAY İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ MÜSABAKALARI TED HATAY KOLEJİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

15 Ocak 2023

TED OKULLARI GİRİŞ VE BURSLULUK SINAVI'NA (TOGS) YOĞUN İLGİ

10 Ocak 2023

TED HATAY KOLEJİNDE KEYİFLİ SÖYLEŞİ

09 Ocak 2023

SPORUN HER ALANINDA VARIZ!

06 Ocak 2023

YÜZÜCÜLERİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI !

06 Ocak 2023

YÜZÜCÜLERİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI !

26 Aralık 2022

TED HATAY KOLEJİ GELENEKSEL YENİ YIL KONSERİ

23 Aralık 2022

GENÇ ERKEKLER MASA TENİSİ TAKIMIMIZ HATAY 3.SÜ

21 Aralık 2022

1 BOT 1 MONT KAMPANYASI

08 Aralık 2022

TÜRKİYE KUPASI HATAY İL BİRİNCİLİĞİ SATRANÇ TURNUVASI'NDA ÖĞRENCİLERİMİZ ÖZGÜR DENİZ HASIRCI HATAY 1.Sİ, ELİF ZEREN YILDIZ DA HATAY 2.Sİ OLMUŞTUR.

05 Aralık 2022

MÜZİK DİNLETİSİ VE RESİM SERGİSİ

27 Kasım 2022

TED HATAY KOLEJİNİN GELENEKSEL ÖĞRETMENLER GÜNÜ BRUNCH'I

23 Kasım 2022

YAZAR LİDER HEPGENÇ SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ

04 Kasım 2022

CUMHURİYET BAYRAMI TURNUVALARI SONUCUNDA MADALYALAR SAHİPLERİNİ BULDU

03 Kasım 2022

İKLİM FARKINDALIĞI ETKİNLİĞİMİZ

03 Kasım 2022

TED HATAY KOLEJİ MEŞALELERİNDEN LÖSEV'E DESTEK

29 Ekim 2022

Cumhuriyetimizin 99. Yılını TED Hatay Koleji Olarak Coşkuyla Kutladık

28 Ekim 2022

TED HATAY KOLEJİ PALLADİUM AVM’DE CUMHURİYET COŞKUSUNU ZİRVEYE TAŞIDI

24 Ekim 2022

10. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ  STRATEGİC EDUCATION OF TED (SET) SERTİFİKALARINI ALDILAR 

21 Ekim 2022

İZMİR UZAY KAMPI GEZİMİZ

07 Ekim 2022

KAHVE BAHANE TORUN ŞAHANE

28 Eylül 2022

AÇIK HAVA SİNEMA ETKİNLİĞİ

“Minderini Al Gel” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz açık hava sinema etkinliğimizde bizimle bu keyifli akşamı paylaşan tüm veli ve öğrencilerimize teşekkür ederiz

12 Eylül 2022

YENİ EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI HEYECANI

02 Eylül 2022

TED MEZUNLARI YİNE YENİDEN EVİNDE

        Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz “Mezunlar Buluşması” 02.09.2022 tarihinde TED Hatay Koleji kampüsünde gerçekleştirildi.Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT ve Lise Müdürümüz Sayın Şerif Alper KÜÇÜKÖĞRETMEN etkinliğimize katılan mezunlarımızla duygu ve düşüncelerini paylaştı. Mezunlarımız da okul ile ilgili anılarını ve özlemlerini dile getirdiler. Bu güzel sohbetin ardından öğretmenler ve öğrenciler arasında yapılan voleybol maçı izlendi. Gelenekselleştirmeyi planladığımız “Kuru Fasulye Günü” etkinliği ile bu keyifli buluşmamız sona erdi. Mezunlarımızı yeni sezona uğurlarken başarılarının devamını diliyor ve evlerinin kapılarının onlara her zaman açık olduğunu hatırlatıyoruz.

08 Haziran 2022

8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ LİSEYE DOĞRU İLK ADIMLARINI ATTILAR

TED Hatay Koleji 8. sınıf öğrencileri liseye geçişin heyecanını ve gururunu bir arada yaşadılar. Öğrencilerimizin sınıf danışman öğretmenleri eşliğinde yaptıkları geçişle başlayan törenimiz saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın coşkuyla söylenmesiyle devam etti. TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Sayın Mustafa Özat açılış konuşması yaparak TED’lilere Atatürk yolunda ilerleyecekleri güzel dileklerini aktardı. Tören Anaokul, İlkokul, Ortakul Müdürü ve Genel Koordinatör Sayın Gizem Kanlı Demir’in TED’lilere, velilere ve öğretmenlere hitap ettiği konuşması ile devam etti. Ortaokul seviyesinde not ortalamaları hesaplanarak dereceye giren 1, 2 ve 3. olan öğrencilerimize Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mustafa Özat tarafından TED başarı sertifikaları takdim edildi. Ardından 8. sınıf öğrencileri adına okul birincimiz Sevgili Duru Sözütok tarafından içten bir konuşma gerçekleştirildi. İdarecilerimiz, okul aile birliği başkanımız ve öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize belge teslim seremonisi gururla yapıldı. 8. sınıf öğrencilerinin büyük bir mutlulukla gerçekleştirdikleri kep atma töreni sonrası tüm konukların, öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla 10. Yıl Marşı coşkuyla hep bir ağızdan söylendi. Öğrencilerimizin ortaokul boyunca edindikleri anıların eğlenceli videosu ve kokteyl sunumu ile tören sona erdi. Bir kıvılcım olarak başlayan yolculuklarında 8. sınıf öğrencilerimizi Atatürk’ün izinde ve bilimin ışığında alev alev yanan birer meşale olarak liseye uğurluyoruz. Emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimizi kutluyor onlara hayallerine giden yolda bir basamak olan olan lise hayatlarında başarılar diliyoruz.

07 Haziran 2022

TED HATAY KOLEJİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ !

Bu yıl da büyük bir gururla gerçekleştirdiğimiz lise mezuniyet törenimiz 08/06/2022 tarihinde TED Hatay Koleji kampüsünde görkemli bir törenle gerçekleşti. Aydınlık geleceğimizin meşalelerini kendi yaşam yolculuklarına gururla uğurladığımız törenimizde; Kurucumuz, Genel Koordinatörümüz, idarecilerimiz, değerli velilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz hazır bulundu.

TED Hatay Koleji Özel Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri ve sınıf öğretmenleri, alkışlar eşliğinde yerlerini aldılar.  Hemen ardından saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı’mız hep birlikte coşkuyla söylendi.

Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT açılış konuşmalarını yaptıktan sonra, Genel koordinatörümüz, İlkokul, Ortaokul ve Anaokulu Müdürümüz Sayın Gizem KANLI DEMİR öğrencilerimize ve konuklarımıza seslendi.

Törende lise müdürümüz Sayın Şerif Alper KÜÇÜKÖĞRETMEN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. 2017-2018 mezunlarımızla birlikte oluşturulan ve her geçen yıl büyüyen Mezunlar Derneği’mizin Kurucu Temsilcisi Sayın Yasemin ÜZEN duygularını dile getirdi. Ardından okul birincimiz Hasret YILDIZ, okul ikincimiz Ebru CENGİZ ve okul üçüncümüz Emre DÖNER’e plaket ve başarı belgeleri sunuldu. Daha sonra okul birincimiz Hasret YILDIZ, TED’li olmaktan duyduğu mutluluğu, deneyim ve duygularını dile getiren konuşmasını yaptı ve okulumuzun yaş kütüğüne anı plakasını çaktı. Mezuniyet törenimizde, okul ikincimiz Ebru CENGİZ’in İngilizce konuşmasının ardından öğrencilerimize mezuniyet belgeleri, flamaları ve armağanları verildi.

                Flama devir ve teslim töreninin ardından mezuniyetin işareti olan “püskül çevirme”  ve “kep atma” seremonisi büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi ve törenimiz okul orkestrasının konseri eşliğinde kokteyl sunumu ile son buldu.

           Mezunlarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar diler günden güne büyüyen eğitim yuvalarının kapılarının onlara her zaman açık olacağını hatırlatmak isteriz.

04 Haziran 2022

TED HATAY KOLEJİ GELENEKSEL ÇALIŞTAYI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TED Hatay Koleji olarak bulunduğumuz ilde eğitim alanında kamu yararına çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz öğretmen çalıştayına bu yıl da katılım oldukça yoğundu. Hatay’daki tüm öğretmenlerin katılımına açık olan Mindfulness: “Bilinçli Farkındalık” Çalıştayı’na Hatay dışından da birçok öğretmen katılım sağladı. Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal Gülistan’ın da katıldığı çalıştay, TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Sayın Mustafa Özat’ın açılış konuşması ile başladı. 16 yılı aşkın süre Türk Eğitim Derneği Genel Müdürlüğü yapan Sayın Sevinç Atabay’ın Mindfulness: “Bilinçli Farkındalık”, Sayın Gonca Fide’nin “Şiddetsiz İletişim Metodu ile Okullarda Barış İklimi” ve Sayın Hilal Seda Yıldız’ın “Teknoloji ile Barışmak” adlı öğretmenlerin ufkunu genişleten ve öğretmenlik kariyerlerine katkılarda bulunan değerli sunumlarıyla devam eden çalıştay birbirinden öğretici, eğlenceli ve 2 oturumda eş zamanlı olarak gerçekleşen 18 atölyedeki çalışmalarla son buldu.

Çalıştayımıza yoğun ilgi gösteren tüm öğretmenlere teşekkür ediyoruz. TED Hatay Koleji olarak farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz.

22 Mayıs 2022

KANO VE SU SPORLARI Kulübü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde TED Hatay Koleji KANO VE SU SPORLARI Kulübü öğrencilerimiz Kano yarışmalarında kızlar ve erkekler kategorilerinde kıyasıya mücadele etttiler. Yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilerimize madalya ve başarı belgeleri okul idarecilerimiz tarafından takdim edildi.

19 Mayıs 2022

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI Coşkuyla Kutlandı