Haberler

22 Ocak 2021

Online Veli Toplantılarımız Devam Ediyor

TED Hatay Koleji ortaokul öğrenci ve velilerimizle 13-22 Ocak, Anadolu lisesi öğrenci ve velilerimizle 18-26 Ocak arası veli toplantılarımız online devam ediyor. Öğrencilerimizin gelişim raporları eşliğinde pandemi sürecinde yaptığımız etkileşimli eğitimlerle geldiğimiz nokta, gelişime yönelik yapacaklarımız; okul, öğrenci, veli üçgeninde ele alınarak konuşuluyor. İkinci dönem yüz yüze bir araya gelebilmek temennisiyle toplantılarımız son bulmuştur.

22 Ocak 2021

Online Akademik Danışmanlık ve ŞÖK Toplantıları

TED Hatay Koleji yönetici ve öğretmenleri Ortaokul 4-8 Ocak, Anadolu Lisesi 11-15 Ocak tarihleri arasında Online Akademik Danışmanlık ve ŞÖK toplantılarını icra ettiler. Pandemi sürecinde eğitimin her alanda kesintisiz devam edebilmesi için yapılması gerekenler, süreçte öğrenciyi dinamik tutma, kazanç ve kazanımlar değerlendirildi.
2. dönem okulumuzda yüz yüze bir araya gelerek koridorlarda öğrencilerimizin seslerinin çınlaması temennisiyle toplantılarımız son buldu.
21 Ocak 2021

LİFE KİNETİK(Hareket Yoluyla Beyin Eğitimi)

20 Ocak Çarşamba günü 8. sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz Life Kinetik eğitiminde öğrencilerimiz; sağ-sol beyin, dikkat, odaklanma, işitsel ve görsel algı, tepki hızı ve el - göz koordinasyon üzerine çeşitli egzersizler yaptılar. Bu egzersizler ile beynimize bol bol komutlar gönderdik. Bu eğitici ve eğlendirici geçen eğitim için Beden Eğitimi Zümremize ve bu eğitimi sunan Beden Eğitimi Öğretmeni Uzman Eğitimci Sn. Songül YAMAÇ öğretmenimize teşekkür ederiz.

17 Ocak 2021

"Günaydın Edebiyat" Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışması

İzmir Özel Ege Lisesinin düzenlediği 19. "Günaydın Edebiyat" Öykü, Şiir ve Masal Yazma Yarışmasında ortaokul masal dalında üçüncü olan öğrencimiz Muhammed RÜSTEMOĞLU, Özel Ege Lisesi tarafından gönderilen ödülleri teslim almıştır. Öğrencimizin başarılarının devamını dileriz.

17 Ocak 2021

Online Robotik Kodlama Yarışmasına Öğrencilerimiz Damgasını Vurdu

Online Robotik Kodlama Bilgi Yarışmasında öğrencilerimiz; Salim Barış ASLAN birinci, Danyel SOĞAN ikinci ve Kıvanç AÇIKEL üçüncü oldu. Öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

11 Ocak 2021

TED Hatay Koleji ailesi olarak İstiklal Marşı’mızı söyledik.

21 Aralık 2020

Kodlama ve Matematik Yarışması

"International school of mathematics and programming" tarafından düzenlenen kodlama ve matematik yarışmasına katılan 6.sınıf öğrencilerimiz Kerem Öztoprak, Doruk Samsun, Çağan Erdem Gülücü ve Mehmet Yanar ilk bölümü dünyada 7.sırada Türkiye'de 3. sırada tamamladılar. Öğrencilerimize kalan 2 bölümde başarılar dileriz.

18 Aralık 2020

Yazar Fatih Erdoğan’ı Dersimizde Ağırladık

Ülkemizin ilk çocuk kitapları yayımlayan yayınevi kurucusu Yazar Sayın Fatih ERDOĞAN 3. sınıf öğretmen ve öğrencileri ile Türkçe dersinde buluştu. Gerçekleşen söyleşide yazar, çocukların bol bol hayal kurmalarının, kitap okumalarının önemi konusu üzerinde dururken yazmaktan korkmamaları yönünde de çocuklara tavsiyelerde bulundu.

17 Aralık 2020

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması

Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması, 1991’den bu yana Fransa merkezli "Association Kangourou Sans Frontieres" derneğine bağlı olarak 90’a yakın ülkede 7 milyondan fazla öğrencinin katılımıyla uygulanıyor. 1.sınıf-12. sınıf dahil tüm sınıf seviyelerinde öğrencilerin katılım sağlayabildiği Kanguru Matematik Yarışmasında okulumuz sınav merkezi olarak seçilmiştir.

04 Aralık 2020

1:Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği-

Dünya'da yaklaşık 60 ülkede çevrim içi olarak uygulanan "Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği" sonuçları açıklandı. Katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Öğrencilerimiz bilgekunduz.ankara.edu.tr adresinden puanlarını görüntüleyebilir ve katılım sertifikalarını indirebilirler.
İlkokul kademesinde ilk 5'e giren öğrencilerimiz:
1. Tilda BİÇER
2. Asya ATAR
3. Kürşat Reşit KÜÇÜKLER
4. Işıl YAMAN
5. Damla YILDIZ
04 Aralık 2020

Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği

Dünya'da yaklaşık 60 ülkede çevrim içi olarak uygulanan "Bilge Kunduz Uluslararası Enformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği" sonuçları açıklandı. Katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Öğrencilerimiz bilgekunduz.ankara.edu.tr adresinden puanlarını görüntüleyebilir ve katılım sertifikalarını indirebilirler.
Ortaokul kademesinde ilk 5'e giren öğrencilerimiz:
1. Ali AYDIN
2. Beril ŞİMŞEK
3. Burak KOCABAY
4. Çağan MULLAOĞLU
5. Danyel SOĞAN
25 Kasım 2020

Yaşanabilir Bir Dünya İçin

TED Hatay Koleji Okul Aile Birliği tarafından Öğretmenler Günü dolayısıyla okulumuz öğretmenlerinin adına yaşanabilir bir dünya için Tema Vakfına katkı sağlanmıştır.

17 Kasım 2020

Covid-19 sebebiyle ciddi bir hassasiyetle yaklaştığımız hijyen kurallarına uymaya ara tatilde de devam ediyoruz.

Her gün dezenfekte edilen okulumuzda ara tatilde de dezenfekte işlemi yapıldı. Başta okulumuzun ortak kullanım alanları olan kültür salonu, fuaye alanı, yemekhane olmak üzere okulumuzun tüm alanları dezenfekte edildi.

13 Kasım 2020

ÇOCUK GÖZÜMDEN ATATÜRK

10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası münasebetiyle Türkçe Zümresi'nin düzenlediği "Çocuk Gözümden Atatürk" adlı kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Ali Aydın birinci olmuştur. Derece alan öğrencimize başarı belgesi Genel Koordinatörümüz Sayın Kenan EFE tarafından takdim edildi. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

12 Kasım 2020

Defne İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Gülistan Okulumuzu Ziyaret Etti

Defne İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Gülistan okulumuzu ziyaret ederek pandemi sürecinde yüz yüze ve online eğitimlerimiz ile ilgili bilgi aldı. Ziyareti için Defne İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Kemal Gülistan’a teşekkür ederiz.

12 Kasım 2020

"Sınav Kaygısı" Sunumu PDR Birimimiz Tarafından Yapıldı

Kaygı, performansı etkileyen etmenlerin başında gelir. Belli bir düzey kaygı, sınavlarda motivasyonu artırırken kaygının az ya da aşırı olması başarısızlığı beraberinde getirir. Kaygıyı daha iyi tanımaları ve doğru yönetmeleri adına 8. sınıf öğrencilerimize "Sınav Kaygısı" sunumu PDR birimimiz tarafından yapıldı. Kaygılı olduklarını hissettikleri durumlarda yapabilecekleri egzersizler, uygulamalı şekilde gösterildi.

10 Kasım 2020

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Özlemle, Minnetle, Saygıyla Anıyoruz

TED Hatay Koleji olarak Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82. yıl dönümünde özlemle, minnetle, saygıyla anıyoruz. Bize emanet ettiği Türk gençliğini eğitim meşalesiyle aydınlatmak, açtığı yolda ilerlemek için adımlarını her daim takip edeceğiz.

05 Kasım 2020

Okul Dışarıda Günü

“Okul Dışarıda Günü” tüm dünyada yaklaşık 11.000.000 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Anaokul ve İlkokul grubu öğrencilerimiz de bugünü çeşitli etkinlik ve aktivitelerle güzel havanın tadını çıkararak değerlendirdiler.

04 Kasım 2020

Okul Aile Birliği üyelerimiz ve İlkokul Müdürümüz Sayın Gizem Kanlı Demir, Hatay Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

TED Hatay Koleji Okul Aile Birliği üyelerimiz ve İlkokul Müdürümüz Sayın Gizem Kanlı Demir, Hatay Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. Keyifli geçen sohbette sosyal sorumluluk projeleri ve gündemdeki olaylar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Misafirperverliğinden dolayı Sayın Lütfü Savaş'a teşekkür ederiz.

30 Ekim 2020

29 EKİM Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası Sona Erdi!

Beden eğitimi zümremiz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle sporlar arasında sosyal mesafesi en fazla olan Tenis branşında turnuva düzenledi. Turnuva sonunda dereceye giren öğrencilere düzenlenen törenle ödülleri verildi. Turnuvaya katılan tüm öğrencilere teşekkür ediyor, dereye giren öğrencilerimizi kutluyoruz.

30 Ekim 2020

Anaokulu Öğrencilerimizin Cumhuriyet Coşkusu

Anaokulu öğrencilerimiz kırmızı ve beyaz renkteki balonlarını cumhuriyet için güzel dileklerde bulunarak gökyüzüne gönderdiler.
Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

22 Ekim 2020

Öğrencimiz Alara Naz ÖĞÜN Teniste Şampiyon!

Türkiye Tenis Federasyonunun Adana'da düzenlediği TTF 12 Yaş Ulusal Tenis Turnuvasında okulumuz 5/A sınıfından Alara Naz ÖĞÜN, tüm rakiplerini yenerek şampiyonluğa ulaştı.
Arka arkaya 5 şampiyonluk!
Öğrencimiz, Alara Naz ÖĞÜN, bu turnuvayı şampiyon olarak tamamlayarak 5. turnuvasında da şampiyonluğa uzanarak kırılması zor bir başarı elde etti. Henüz 10 Yaşında olmasına rağmen ilk kez 12 yaş turnuvasında mücadele edip şampiyonluğa ulaşan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

28 Eylül 2020

TED HATAY KOLEJİNDE OKUL AİLE BİRLİĞİ SEÇİM HEYECANI

TED Hatay Koleji idarecileri, öğretmen ve velilerinin katılımıyla gerçekleşen genel kurulda; 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği seçim heyecanı yaşandı.
Özverili çalışmalarından dolayı 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği'ne teşekkür edildi.
Yapılan açık oylama sonucu 2020/2021 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği aşağıdaki şekilde oluşmuştur:
Yönetim Kurulu Asil Üyeler:
1. Özlem GÜNGÖR
2. Dilek BAKAN
3. Fidan BOSTANCI
4. Ayfer ERASLAN
5. Göknur ATIÇ
Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:
1. Mehmet GENÇ
2. Server BOZDOĞAN
3. Üzgen RENCÜZOĞULLARI
4. Ufuk BAHÇECİ
5. Seda KARAGÖZ

11 Eylül 2020

8. SINIFLARIMIZIN LGS MARATONU

2020-2021 eğitim öğretim yılında 8. sınıf öğrencilerimize PDR birimimiz tarafından LGS sürecine yönelik sunum gerçekleştirildi. Sunumda LGS hakkında bilgiler paylaşıldı. Soru sayıları ve konu dağılımı hakkında bilgiler verildi. Hedef koymanın ve planlı çalışmanın başarı üzerindeki önemi üzerinde duruldu. Çalışmaya odaklanmak için yapılabilecekler anlatılarak öğrencilerimize motivasyonlarının her zaman yüksek olacağı başarılı bir yıl geçirmeleri dilendi.

07 Eylül 2020

TED HATAY KOLEJİ HATAY’DA YİNE BİR İLKE İMZA ATTI!

Covid-19’a karşı alınan önlemlerimizin başarısı ve güvenli okul olduğumuz TSE tarafından teyit edildi. TSE, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından uluslararası kriterler göz önünde bulundurularak belirlenen tüm koşulların sağlanması sonucunda Hatay’da “Okulumuz Temiz” belgesini alan ilk özel okul olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizler için değerli olan çocuklarınızı sağlıklı ve güvenli bir eğitim öğretim ortamı bulunan okulumuza gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

03 Eylül 2020

30 Ağustos Zafer Bayramı Online Satranç Turnuvası

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlediğimiz Online Satranç Turnuvası'nda okulumuz öğrencilerinden Çağla Deniz POLAT şampiyon olmuştur.
Lise öğrencilerimizden Ali Ayhan HAVVATOĞLU ikinci,
Ferit Cem BİLGİÇ ise turnuvayı üçüncü sırada tamamlamıştır. Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

01 Eylül 2020

30 Ağustos Zafer Bayramı Resim Sergisi

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile UNESCO Hatay Gastronomi evinin düzenlendiği, açılışını Sayın Belediye Başkanımız Dr. Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş'ın gerçekleştirdiği ve öğrencilerimizin yapmış olduğu birbirinden değerli resimlerin sergilendiği sergiye katılarak coşkuyla bayramımızı kutladık.

30 Ağustos 2020

TED HATAY KOLEJİNDE KURA HEYECANI

1. sınıf öğrencilerimizin heyecanlı geçen kura çekiminden sonra şubeleri belirlendi. Öğrencilerimiz geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu, eğitimin meşalesi vizyoner öğretmen kadromuz ile tanıştılar. Merakla beklenen kura çekimine idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz katıldı. Öğrencilerimiz TED'e adım atmanın mutluluğunu aileleri ve öğretmenleriyle paylaştılar.
Biz büyük bir aileyiz.

30 Ağustos 2020

Onlar Artık Liseli!

9. sınıf öğrencilerimizin sınıfları belirlendi. Müdür yardımcımız tarafından Öğrenci ve velilerimize lisemiz hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Sınıf öğretmenlerimiz öğrencilerimize oryantasyon programı gerçekleştirdi. PDR uzmanımız, lise öğrencilerinin heyecanlarını paylaşarak, okula dönüş,uzaktan eğitim süreci, teknoloji bağımlılığının önüne geçmek için yapılabilecekler konulu bir sunum paylaştı.

30 Ağustos 2020

TED HATAY KOLEJİNDE 5. SINIFLAR ŞUBE KURA ÇEKİMİ HEYECANI

2020-2021 eğitim öğretim yılında 5. sınıfa başlayacak TED’lilerimizin şubelerini kura çekimi ile belirledik. Ortaokul Müdür Yardıcımız Sayın Nuray Bökrü’nün şube adlarını velilerimize çektirmesiyle şeffaf bir şekilde gerçekleşen kura çekimi sonrası öğrencilerimiz sınıf öğretmenleri eşliğinde branş öğretmenleriyle de tanışmak üzere sınıflarına gittiler. Velilerimize Müdür Yardımcımız tarafından 5. sınıf eğitim öğretim süreciyle ilgili bilgiler verildikten sonra PDR Uzmanımız Sayın Ece Cemiloğlu “5. Sınıf Uyum Süreci”yle ilgili sunum gerçekleştirdi. Ortaokula adım atan öğrencilerimize başarılar dileriz.

1 / 38