Haberler

08 Haziran 2022

8. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZ LİSEYE DOĞRU İLK ADIMLARINI ATTILAR

TED Hatay Koleji 8. sınıf öğrencileri liseye geçişin heyecanını ve gururunu bir arada yaşadılar. Öğrencilerimizin sınıf danışman öğretmenleri eşliğinde yaptıkları geçişle başlayan törenimiz saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın coşkuyla söylenmesiyle devam etti. TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Sayın Mustafa Özat açılış konuşması yaparak TED’lilere Atatürk yolunda ilerleyecekleri güzel dileklerini aktardı. Tören Anaokul, İlkokul, Ortakul Müdürü ve Genel Koordinatör Sayın Gizem Kanlı Demir’in TED’lilere, velilere ve öğretmenlere hitap ettiği konuşması ile devam etti. Ortaokul seviyesinde not ortalamaları hesaplanarak dereceye giren 1, 2 ve 3. olan öğrencilerimize Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mustafa Özat tarafından TED başarı sertifikaları takdim edildi. Ardından 8. sınıf öğrencileri adına okul birincimiz Sevgili Duru Sözütok tarafından içten bir konuşma gerçekleştirildi. İdarecilerimiz, okul aile birliği başkanımız ve öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize belge teslim seremonisi gururla yapıldı. 8. sınıf öğrencilerinin büyük bir mutlulukla gerçekleştirdikleri kep atma töreni sonrası tüm konukların, öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla 10. Yıl Marşı coşkuyla hep bir ağızdan söylendi. Öğrencilerimizin ortaokul boyunca edindikleri anıların eğlenceli videosu ve kokteyl sunumu ile tören sona erdi. Bir kıvılcım olarak başlayan yolculuklarında 8. sınıf öğrencilerimizi Atatürk’ün izinde ve bilimin ışığında alev alev yanan birer meşale olarak liseye uğurluyoruz. Emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sevgili öğrencilerimizi kutluyor onlara hayallerine giden yolda bir basamak olan olan lise hayatlarında başarılar diliyoruz.

07 Haziran 2022

TED HATAY KOLEJİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ !

Bu yıl da büyük bir gururla gerçekleştirdiğimiz lise mezuniyet törenimiz 08/06/2022 tarihinde TED Hatay Koleji kampüsünde görkemli bir törenle gerçekleşti. Aydınlık geleceğimizin meşalelerini kendi yaşam yolculuklarına gururla uğurladığımız törenimizde; Kurucumuz, Genel Koordinatörümüz, idarecilerimiz, değerli velilerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz hazır bulundu.

TED Hatay Koleji Özel Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri ve sınıf öğretmenleri, alkışlar eşliğinde yerlerini aldılar.  Hemen ardından saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı’mız hep birlikte coşkuyla söylendi.

Kurucumuz Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT açılış konuşmalarını yaptıktan sonra, Genel koordinatörümüz, İlkokul, Ortaokul ve Anaokulu Müdürümüz Sayın Gizem KANLI DEMİR öğrencilerimize ve konuklarımıza seslendi.

Törende lise müdürümüz Sayın Şerif Alper KÜÇÜKÖĞRETMEN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. 2017-2018 mezunlarımızla birlikte oluşturulan ve her geçen yıl büyüyen Mezunlar Derneği’mizin Kurucu Temsilcisi Sayın Yasemin ÜZEN duygularını dile getirdi. Ardından okul birincimiz Hasret YILDIZ, okul ikincimiz Ebru CENGİZ ve okul üçüncümüz Emre DÖNER’e plaket ve başarı belgeleri sunuldu. Daha sonra okul birincimiz Hasret YILDIZ, TED’li olmaktan duyduğu mutluluğu, deneyim ve duygularını dile getiren konuşmasını yaptı ve okulumuzun yaş kütüğüne anı plakasını çaktı. Mezuniyet törenimizde, okul ikincimiz Ebru CENGİZ’in İngilizce konuşmasının ardından öğrencilerimize mezuniyet belgeleri, flamaları ve armağanları verildi.

                Flama devir ve teslim töreninin ardından mezuniyetin işareti olan “püskül çevirme”  ve “kep atma” seremonisi büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi ve törenimiz okul orkestrasının konseri eşliğinde kokteyl sunumu ile son buldu.

           Mezunlarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar diler günden güne büyüyen eğitim yuvalarının kapılarının onlara her zaman açık olacağını hatırlatmak isteriz.

04 Haziran 2022

TED HATAY KOLEJİ GELENEKSEL ÇALIŞTAYI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TED Hatay Koleji olarak bulunduğumuz ilde eğitim alanında kamu yararına çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz öğretmen çalıştayına bu yıl da katılım oldukça yoğundu. Hatay’daki tüm öğretmenlerin katılımına açık olan Mindfulness: “Bilinçli Farkındalık” Çalıştayı’na Hatay dışından da birçok öğretmen katılım sağladı. Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal Gülistan’ın da katıldığı çalıştay, TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Sayın Mustafa Özat’ın açılış konuşması ile başladı. 16 yılı aşkın süre Türk Eğitim Derneği Genel Müdürlüğü yapan Sayın Sevinç Atabay’ın Mindfulness: “Bilinçli Farkındalık”, Sayın Gonca Fide’nin “Şiddetsiz İletişim Metodu ile Okullarda Barış İklimi” ve Sayın Hilal Seda Yıldız’ın “Teknoloji ile Barışmak” adlı öğretmenlerin ufkunu genişleten ve öğretmenlik kariyerlerine katkılarda bulunan değerli sunumlarıyla devam eden çalıştay birbirinden öğretici, eğlenceli ve 2 oturumda eş zamanlı olarak gerçekleşen 18 atölyedeki çalışmalarla son buldu.

Çalıştayımıza yoğun ilgi gösteren tüm öğretmenlere teşekkür ediyoruz. TED Hatay Koleji olarak farkındalık oluşturmaya devam edeceğiz.

22 Mayıs 2022

KANO VE SU SPORLARI Kulübü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde TED Hatay Koleji KANO VE SU SPORLARI Kulübü öğrencilerimiz Kano yarışmalarında kızlar ve erkekler kategorilerinde kıyasıya mücadele etttiler. Yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilerimize madalya ve başarı belgeleri okul idarecilerimiz tarafından takdim edildi.

19 Mayıs 2022

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI Coşkuyla Kutlandı

17 Mayıs 2022

Atakaş Hatayapor

Atakaş Hatayapor Teknik Direktörü Sn. Ömer EDOĞAN, takım kaptanı Mame DIOUF ve başarılı orta saha oyuncusu Onur ERGÜN, TED Hatay Koleji Mehmet Özat Kültür Salonu'nda öğrencilerimizle bir araya geldiler. Spor, futbol ve hayat deneyimleri üzerine öğrencilerimizle gerçekleştirilen eğlenceli söyleyişinin ardından futbolcularımız Mame DIOUF ve Onur ERGÜN, okul bahçemizde öğrencilerimizle birlikte ayak tenisi oynadılar. Fotoğraf çekimi ve formaların imzalanmasıyla etkinliğimiz son buldu.

Desteklerinden ötürü Atakaş Hatayspor Yönetim Kurulu'na,Teknik Direktörümüz Sn. Ömer ERDOĞAN'a, futbolcularımız Mame DIOUF ve Onur ERGÜN'e teşekkür ederiz.

12 Mayıs 2022

Kariyer Gelişim Zirvesi Gerçekleştirildi

‘’Meslek seçimi bir öğrencinin kariyer yolculuğunun ilk ve en önemli basamağını oluşturur, çünkü hedef belirleyip o doğrultuda ilerleyen her öğrenci başarıyı yakalar.’’

 

Bu önemli aşamada öğrencilerimizi desteklemek ve karar verme süreçlerini şekillendirmek amacıyla, TED Hatay Koleji Anadolu Lisesi tarafından 11. Ve 12. Sınıf öğrencilerimize yönelik planlanan, farklı alanlardaki meslek tanıtımlarını kapsayan ‘’AKADEMİ TED’’ etkinliğimiz değerli katılımcılarımız ile 11-12 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

30 Nisan 2022

My Compassionate Class eTwinning

My Compassionate Class eTwinning Proje Öğrencileri ürünlerini okulumuzun koridorlarında sergiledi. Proje ürünlerinden oluşan sergi ilkokul öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi ile karşılandı.

23 Nisan 2022

TED HATAY KOLEJİ VE UNICEF İŞ BİRLİĞİ İLE “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇOCUK” FOTOĞRAF SERGİSİ

TED Hatay Koleji olarak Hatay’da ilklerin lideri olmaya ve farkındalık yaratmaya devam ediyoruz! TED Hatay Koleji hem iklim değişikliğinin altını çizmek hem de Hataylıları etkileyici bir fotoğraf sergisi ile buluşturmak adına UNICEF’in fotoğraf sergisini Hatay halkıyla buluşturdu. 23 Nisan Cumartesi günü EXPO’da sergilenen “İklim Değişikliği ve Çocuk” fotoğraf sergisine başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Sayın Lütfü SAVAŞ, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Sayın Devrim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kemal GÜLİSTAN, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sayın Yusuf ÖNLEN, UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina de DOMİNİCİS, TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT ve sergiyi büyük ilgiyle karşılayan Hatay halkı ve çocuklar katılım gösterdi. TED Hatay Koleji öğrencilerinin müzik dinletisi, İngilizce ve Türkçe olarak “İklim Değişikliği” mesajlarıyla başlayan açılışta TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Sayın Mustafa ÖZAT, UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina de DOMİNİCİS ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Sayın Lütfü SAVAŞ “İklim Değişikliği”ne dikkat çektikleri değerli konuşmalarını paylaştılar. Protokol üyeleri ve öğrencilerin katılımı ile yapılan kurdele kesim töreni sonrası tüm konuklar, iklim değişikliğinin dünyamızdaki etkisinin çarpıcı şekilde sanatla buluştuğu sergiyi beğeniyle gezdi. Sergi tüm Hataylıların ziyaretine 16 Mayıs 2022 tarihine kadar açık olacaktır. Tüm Hatay halkını bekliyoruz.

19 Nisan 2022

TED Hatay Koleji Genç Kız ve Genç Erkek Tenis takımlarımız

Adana ilinde düzenlenen okul sporları tenis grup müsabakalarını 2. olarak tamamlamıştır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

06 Nisan 2022

OKÇULUK BRANŞINDA TED HATAY KOLEJİ FARKI

5-6 Nisan tarihlerinde Hatay Okul Sporları tarafından düzenlenen Okçuluk müsabakaları sonucunda okulumuz öğrencileri büyük başarılar elde etmişlerdir.4 altın,5 gümüş,7 bronz toplamda 16 madalya ile turnuvayı tamamlayan öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını dileriz.

04 Nisan 2022

DOĞANIN SESSİZ ÇOCUKLARINI UNUTMADIK

Sevdiğimiz kadar yaşam haklarına da saygı duyduğumuz hayvan dostlarımız için farkındalık yaratmak amacıyla Hatay Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen “Sessiz Dostlarımızın Sesi Olalım” projesini yürüten Sayın Aslı HARLAR ve Zübeyde KUTLU’yu okulumuzda ağırladık.  4 Nisan Sokak Hayvanları Günü kapsamında öğrencilerimizi hayvan hakları konusunda bilinçlendirip hayvan dostlarımızın içinde bulunduğu zor şartlara ve yapılması gerekenlere dikkat çeken öğretmenlerimize özen ve çabaları için teşekkür ediyoruz. “Patiler Okulda” sloganıyla yola çıkan proje sorumlularına her zaman yanlarında olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz.

04 Nisan 2022

Ted Hatay Koleji olarak, senarist,mizah yazarı ve karikatürist Atay SÖZER'i, Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında okulumuzda öğrencilerimizle buluşturduk.

Değerli yazarımız Atay SÖZER, hayatı, yazdığı senaryoları ve kitapları ile ilgili olarak öğrencilerimizle yaptığı keyifli bir sohbetin ardından kitaplarını imzaladı. Ardından "Kütüphanede Bir Gece" etkinliğimize katıldı.Yazarımıza çok teşekkür ediyoruz

01 Nisan 2022

KÜTÜPHANEDE BİR GECE

Kütüphaneler Haftası kapsamında 4. sınıf öğrencilerimizle takım olma, birlikte hareket etme, sorumluluk alma, öz saygı ve öz güven kazanma, bilinen bir amaç için risk alabilme gibi kazanımların gelişebilmesi adına düzenlediğimiz Kütüphane Kampı etkinliğimizde öğrenci ve öğretmenlerimiz doyasıya eğlenerek hayatları boyunca unutamayacakları çok güzel anılar biriktirdiler.

01 Nisan 2022

Karnaval (4.sınıflar)

Öğrencilerimizin farklı kültürleri tanımaları ve kültür dağarcığını geliştirmeleri amacıyla tüm Avrupa'da kutlanan karnavaldan esinlenerek hazırladıkları kıyafetlerle yaratıcılıklarını sergilerken bugüne kadar öğrendikleri kelime ve kalıpları Almanca ve Fransızca olarak olarak ifade ettiler.

22 Mart 2022

21-26 Mart Orman Haftası

21-26 Mart Orman Haftası sebebiyle 1.sınıflar TED aidiyet çalışmaları doğrultusunda kendi ağaçlarını diktiler.

Geleceğimize bırakacağımız en önemli miras olan yemyeşil bir doğa için çalışmaya,fidanları toprakla buluşturmaya devam edeceğiz.

21 Mart 2022

TED HATAY KOLEJİ ETWİNNİNG PROJELERİ İLE FARK YARATIYOR

TED Hatay Koleji İlkokul öğretmeni Betül Atar’ın eşliğinde gerçekleşen My Compassionate Class eTwinning projesi kapsamında okulun çeşitli yerlerine proje öğrencileri tarafından No Fault Zone (Hatasız Bölge) alanları kuruldu. Aralarında çatışma yaşayan öğrencilerin çatışmalarını barışçıl yollarla çözmesi için ortam sağlayan bu alanlarda kullanılan materyallerle ilgili proje öğrencileri, ilkokul öğrencilerine tanıtım yaptı.

18 Mart 2022

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KURULUŞ BELGESİ: ÇANAKKALE ZAFERİ

Okulumuzun Mehmet ÖZAT Kültür Salonu’nda Çanakkale Zaferi’mizi kutlamak ve şehitlerimizin aziz ruhlarını yâd etmek üzere toplandık. Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü anısına hazırladığımız program saygı duruşunun yapılması ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından okulumuzun Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinden Mesrure AÇAR, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Anma günümüz 10 ve 11. sınıf öğrencilerimizin hazırladığı “Çanakkale Geçilemedi” adlı drama ile devam etti. Dramamıza yine 10 ve 11. sınıf öğrencilerimiz şiirlerle türkülerle eşlik ettiler. Etkinliğimiz okulumuzun müzik öğretmenlerinden Azizcan AYTAÇ, Aysu AYTAÇ ve Taner EFE’nin hazırladığı çok sesli koro ile son buldu. Bu vatan uğruna şehit olan askerlerimizin anıları eşliğinde söylenen türkülerle atalarımızın bizlere bıraktığı değerleri hatırlamaya çalıştık. Bu topraklar uğruna yaşamlarından vazgeçen tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.

10 Mart 2022

TED HATAY KOLEJİNDE BAĞIŞ GÜNÜ

Yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerimiz ile fark yaratmaya devam ediyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizden biri olan ,ihtiyaç sahibi okullara eğitim öğretime destek amaçlı kitap oyuncak ve okul malzemesi projemiz amacına hizmet etmeye devam ederken "Patili Dostlar"adı altında  sokak hayvanlarına yönelik mama bağışı projemiz de tüm hızıyla etkin bir şekilde devam etmektedir.TED'li olmanın farkını hem yaşıyor hem de yaşatıyoruz.Bundan da gurur duyuyoruz.

19 Şubat 2022

TED HATAY KOLEJİNDE TAM EĞİTİM BURSU (TEB) SINAVI

Türk Eğitim Derneği tarafından düzenlenen Tam Eğitim Bursu Sınavı, 19.02.2022 Cumartesi günü TED Hatay Kampüsü’nde yüksek katılımla gerçekleştirildi. Türk Eğitim Derneği, üç temel misyonundan biri olan “Eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak ve donanımlı nesiller yetiştirmek” amacıyla kuruluşundan itibaren maddi imkânları kısıtlı fakat başarılı öğrencilere burslar vermektedir. Türk Eğitim Derneği burs sistemi, kapsamı itibariyle ülke genelindeki mevcut burs uygulamalarından ayrılmaktadır. Tam Eğitim Bursu (TEB) olarak adlandırılan bu bursun kapsamı çok geniştir bu nedenle benzersizdir. Bu sınava yoğun ilgi gösteren Hatay halkına teşekkür ederiz

18 Şubat 2022

My Compassionate Class eTwinning

My Compassionate Class eTwinning Projesi proje okullarından Yeniçağ İlkokulu okulumuzu ziyaret ederek eTwinning proje öğrencilerimiz ile buluştu. Yeniçağ İlkokulu My Compassionate Class proje öğrencileri robotik kodlama sınıfımızda robotik etkinlikleri yaparken 3D sınıfında ise üç boyutlu fen videoları izlediler, bilim kulübü öğrencilerimizin açığı bilim sergimizi gezdiler.

17 Şubat 2022

2021-2022 Hatay Okul Sporları

Genç Kız Tenis takımımız  grubunu 1. olarak tamamlayarak il finallerine katılmaya hak kazanmıştır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Genç Erkek Tenis takımımız  İl 1. si olmuştur. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

15 Şubat 2022

STRATEGIC EDUCATION OF TED (SET) DERSLERİ BAŞLADI

İlk olarak TED Hatay Kolejinde uygulanmaya başlanan, öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak olan SET derslerine başladık.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinin Değerli Akademisyen Hocaları Prof. Dr. Ali ACARAVCI, Prof. Dr. Songül KAKİLLİ ACARAVCI ve Doç. Dr. Sonyel OFLAZOĞLU DORA’nın  verdiği “Ekonomi, Finansal Okur Yazarlık ve Yeni Pazarlama Trendleri” dersleri öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi ile  karşılandı.  Özenle hazırladığımız SET Eğitim Programı’nın sonunda öğrencilerimiz uluslararası alanda geçerli seritifikalarını almaya hak kazanacaklar. SET programının öğrencilerimizin akademik, sosyal ve iş yaşamlarında kolaylık sağlamasını, başarılarını desteklemesini diliyoruz.

13 Şubat 2022

TED Hatay Kolejinde TOGS’a Yoğun İlgi

13 Şubat Pazar günü iki oturum halinde gerçekleştirdiğimiz ve özenle hazırlandığımız TED Okulları Giriş ve Bursluluk Sınavı’mızı (TOGS) yoğun bir ilgi ile tamamladık.

Sizleri TED Hatay Koleji Kampüsü’nde görmekten dolayı mutluluk duyduk, sınavımıza katılan ve emek veren tüm öğrencileri şimdiden tebrik ediyor, ilgi gösteren Hatay halkına çok teşekkür ediyoruz.

09 Şubat 2022

EMİN ADIMLARLA TED HATAY KOLEJİ ORTAOKULUNA YÜRÜYORUZ

4.sınıf öğrencilerimize Ortaokul Müdür Yardımcımız  Serkan Bozdemir ve PDR Zümre Başkanımız Şeyma Dergi, ortaokul eğitim sürecini tanıtarak ortaokulda yapılan akademik, sanatsal ve sportif çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

 Adım adım ortaokula yaklaşan öğrencilerimiz, ortaokul dersliklerinde gerçekleştirilen demo dersler sayesinde ortaokulu keşfetme, yakından tanıma ve kendilerine yol haritası çizme fırsatı yakaladılar

07 Şubat 2022

Yıldız Erkek Futsal takımımız

2021-2022 Hatay Okul Sporları Yıldız Erkek Futsal takımımız Hatay İl Yarı Finali’nde Erzin Şükrüpaşa Ortaokulunu  8-1 mağlup etmiştir. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

04 Şubat 2022

Ortaokul Resim Sergisi

Ortaokul öğrencilerimizle yapmış olduğumuz tuval çalışmalarımızı sergilemekten mutluluk duyuyoruz.

14 Ocak 2022

KANADA ÇİFT DİPLOMA PROGRAMI (DUAL DİPLOMA PROGRAM) BAŞLIYOR!

Bu yıl okul programlarına bir yenisini eklediğimiz KANADA ÇİFT DİPLOMA PROGRAMI’nın tanıtım toplantısı veli ve öğrencilerimize lise müdürümüz Şerif Alper KÜÇÜKÖĞRETMEN tarafından yapıldı.

Türk Eğitim Derneği ve Kanada Eğitim Bakanlığı iş birliği ile gerçekleştirilen Çift Diploma Programı sayesinde eğitimlerine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz okulumuzda okuyarak hem Kanada devlet lisesinden hem de okulumuzdan mezun olarak “çift diploma” elde etme imkanı bulacaklar. Öğrencilerimiz elde ettikleri bu diploma ile Kanada ve yurtdışındaki diğer üniversitelere geçiş vebaşvuru hakkı kazanabileceklerdir.

06 Ocak 2022

TED Hatay Kolejinde Geleneksel Yeni Yıl Konseri

TED Hatay Koleji tarafından organize edilen geleneksel yeni yıl konserinde Antalya Devlet Opera ve Balesi Sanatçıları’ndan oluşan Su Voices sanatseverleri mest eden eserleriyle sahne aldı. Geliri TED Meşale Fonu’na bağışlanan konsere büyük ilgi gösteren tüm Hatay halkına teşekkür ediyoruz.

TED Hatay Koleji ailesi olarak fark yaratan sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklemenin mutluluğuyla 2022 yılını gururla karşıladık.

17 Aralık 2021

GENÇ A BASKETBOL TAKIMI YARI FİNALDE

2021-2022 Hatay Okul Sporları Genç A Basketbol takımımız Antakya yarı finalinde Necmi Asfur Anadolu Lisesini 55-46 yenerek Antakya finaline kalmıştır. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.