Haberler

17 Eylül 2019

BİRİNCİ SINIF VELİ TRENİ YOLCULUĞA ÇIKTI!

 1. sınıf velilerimiz, sınıf öğretmenlerimiz tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısının ardından kendileri için hazırlanan ders programları doğrultusunda “Okulda Bir Gün” istasyon etkinliğine katıldılar. Velilerimiz toplam altı branşın istasyonunda deneyimleyerek, teneffüslerde dinlenerek okulda bir gün geçirmenin keyfini yaşadılar. Çocuklarının okulda neler yaptıklarını daha iyi anlayabilme fırsatı yakaladılar.

16 Eylül 2019

KULÜP TANITIMLARIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize yönelik açılacak kulüpler, Mehmet Özat Kültür Salonu'nda ilgili kulüp öğretmenlerimiz tarafından sunumlar ve gösterilerle öğrencilerimize tanıtıldı. Öğrencilerimiz, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda bir yıl boyunca devam edecekleri kulüp çalışmaları sayesinde bilimsel, sosyal, kültürel ,sanatsal ve sportif alanlarda okul içi ve okul dışı etkinliklerde bulunacaklar.

16 Eylül 2019

6.SINIFLARIMIZA TANITIM TOPLANTISI

6.sınıf öğrencilerimizin velilerine yönelik genel tanıtım toplantısı düzenlendi. TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Anadolu Lisesi ve Ortaokul Müdürü Sayın Kenan Efe’nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantımız Ortaokul Müdür Yardımcısı Sayın Nuray Bökrü’nün okulumuzun kurallarını anlattığı sunumuyla devam etti. Ardından İngilizce Zümre Başkanı Sayın Aylin Zorman’ın dünya standartlarındaki TED müfredatı, yabancı diller öğretim programı ve 6.sınıflarımızda bu seneden sonra uygulanacak olan kur sistemi hakkında bilgi verdi. PDR Uzmanı Sayın Gülben Kent’in verimli çalışma ve öğrenci veli iletişimiyle ilgili verdiği bilgilerle devam eden toplantı Bilişim Teknolojileri Zümre Başkanı Sayın Gökçe Akoğlu’nun K12 Veli Bilgilendirme sistemiyle ilgili bilgi vermesiyle sona erdi. TED Hatay Koleji olarak okul, aile ve öğrenci iş birliğiyle verimli ve başarı odaklı sürdüreceğiz.

16 Eylül 2019

Ortaokul 7. Sınıflarımıza Yönelik Akademik Yıl Başlangıcı Veli Toplantımız Gerçekleşti

7.sınıf öğrencilerimizin velilerine yönelik genel tanıtım toplantısı düzenlendi. LGS hazırlık sürecinde ortaöğretime destek eğitim programı (ODEP) tanıtıldı. TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Anadolu Lisesi ve Ortaokul Müdürü Sayın Kenan Efe’nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantımız, Ortaokul Müdür Yardımcısı Sayın Nuray Bökrü tarafından okulumuzun akademik ve sosyal çalışmaları hakkında genel bilgiler vermesiyle devam etti. Toplantı PDR Uzmanımız sayın Gülben Kent’in ergenlik ve verimli ders çalışma yöntemleri ile ilgili sunumları ile sona erdi. TED Hatay Koleji olarak katılan velilerimize teşekkür eder başarılı bir yıl dileriz.

11 Eylül 2019

OKUL, ÖĞRENCİ VE VELİ İŞ BİRLİĞİYLE “LGS”

8. sınıf öğrencilerimizin velilerine yönelik LGS tanıtım toplantısı düzenlendi. TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Anadolu Lisesi ve Ortaokul Müdürü Sayın Kenan Efe’nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantımız Ortaokul Müdür Yardımcısı Sayın Nuray Bökrü’nün okulumuzun kurallarını ve geçmiş yıllardaki LGS başarılarını anlattığı sunumuyla devam etti. Ölçme Değerlendirme Uzmanı Sayın Onur Şeb LGS sınav sistemi ve LGS maratonunda destek olarak kullanılacak programlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ardından Akademik Danışmanlık Koordinatörü Sayın Mehmet Dergi Akademik Danışmanlık sistemiyle ilgili yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. PDR Uzmanı Sayın Gülben Kent’in verimli çalışma ve öğrenci veli iletişimiyle ilgili verdiği bilgilerle devam eden toplantı İngilizce Zümre Başkanı Sayın Aylin Zorman’ın yabancı diller öğretim programı hakkında bilgi vermesi ve Bilişim Teknolojileri Zümre Başkanı Sayın Gökçe Akoğlu’nun K12 Veli Bilgilendirme sistemiyle ilgili bilgi vermesiyle sona erdi. TED Hatay Koleji olarak okul, aile ve öğrenci iş birliğiyle LGS sürecini verimli ve başarı odaklı sürdüreceğiz.

10 Eylül 2019

TED Hatay Koleji olarak Beden Eğitimi Çalıştayı'na Katıldık

5-6 Eylül 2019 tarihlerinde TED Ankara Kolejinde düzenlenen Beden Eğitimi ve Spor Mesleki Eğitim Çalıştayı' na okulumuz Beden Eğitimi Zümre Başkanı Kenan Bökrü "Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığı" konulu sunumu ile katkı ve katılım sağlamıştır.

10 Eylül 2019

TED HATAY KOLEJİ 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI'NA BAŞLADI

TED Hatay Koleji, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nı görkemli bir törenle açtı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törenimiz TED Hatay Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Sayın Mustafa Özat’ın konuşmasıyla devam etti. Kurucumuz konuşmasında öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal olduğunu vurgulayıp TED Hatay Kolejinin Atatürk’ün izinde ilerleyen bir kurum olduğunu söyledi. Yeni eğitim öğretim yılının başarılı geçmesi temennisinde bulunarak “Andımız” dan alıntı yapıp “TED Hatay Koleji olarak Atatürk’ün açtığı yolda gösterdiği hedefe durmadan yürüyecektir.” diyerek konuşmasını noktaladı. 5. sınıf öğrencimizin şiir okuması ve 12. sınıf öğrencimizin arkadaşlarını temsil eden konuşmasını gerçekleştirmesinden sonra TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Anadolu Lisesi ve Ortaokul Müdürü Sayın Kenan Efe ve İlkokul Müdürü Sayın Gizem Kanlı Demir yeni eğitim öğretim yılına dair değerli duygu ve düşüncelerini paylaştılar. Geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu, eğitimin meşalesi vizyoner öğretmen kadromuza yeni katılan değerli öğretmenlerimize Türk Eğitim Derneğini simgeleyen meşalemizin bulunduğu okul rozeti takıldı. Ardından 12. sınıf öğrencilerimiz okulumuzun simgesi olan meşaleleri, TED ailesine yeni katılan ilkokul 1. sınıf öğrencilerine teslim ettiler. Okul marşının herkes tarafından coşkulu bir şekilde okunmasının ardından Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Dilek Bakan’ın ilk ders zilini çalmasıyla 10. Yıl Marşı eşliğinde öğrencilerimiz sınıflarına uğurlandılar. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın başarılarla dolu olmasını temenni ederiz.

08 Eylül 2019

1, 5 ve 9. sınıf öğrencilerimizin oryantasyon programlarını gerçekleştirdik.

Öğrencilerimiz yapılan demo dersler ve istasyon çalışmalarıyla tüm branş öğretmenleri ile tanışarak eğlenceli vakit geçirdiler.
Aynı zamanda velilerimizle okulumuzun işleyişi hakkında genel bilgilendirme toplantıları yapıldı.

05 Eylül 2019

TED Hatay Koleji e- Twinning Çalıştayı

Hatay İl Millî Eğitim Müdürlüğü e-Twinning İl Koordinatörlüğü tarafından TED Hatay Koleji ev sahipliğinde 3-4 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenen “e-Twinning Çalıştayı” TED Hatay Koleji öğretmenleri ve Hatay genelinden katılan 60 öğretmenle başarılı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay sonrasında sertifika töreninde İl Şube Müdürü Mustafa Köse, TED Hatay Koleji Genel Koordinatörü Özel Anadolu Lisesi ve Ortaokulu Müdürü Kenan Efe, İlkokul Müdürü Gizem Kanlı Demir, Ortaokul Müdür Yardımcısı Nuray Bökrü, 

İl Millî Eğitim Proje Ekip Başkanı Cihangir Girişken, 

İl Millî Eğitim Proje Ekip Üyesi Lütfi Günay ve Yusuf Kahraman yer aldı. Bu çalıştayda emeği geçen bütün eğitmenlerimize ve Hatay İl Millî Eğitim e-Twinning Koordinatörü Ömer Bektaş’a TED Hatay Koleji olarak teşekkür ederiz.

05 Eylül 2019

TED HATAY KOLEJİNDE KURA HEYECANI

1. sınıf öğrencilerimizin heyecanlı geçen kura çekiminden sonra şubeleri belirlendi. Öğrencilerimiz geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusu, eğitimin meşalesi vizyoner öğretmen kadromuz ile tanıştılar. Merakla beklenen kura çekimine idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz katıldı. Öğrencilerimiz TED'e adım atmanın mutluluğunu aileleri ve öğretmenleriyle paylaştılar.

Biz büyük bir aileyiz.

04 Eylül 2019

SEMİNER DÖNEMİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

Ortaokul ve lise öğretmenlerine yönelik “Öğrencilerin Gözünden Sınava Hazırlanmak” temalı sunum gerçekleştirildi. Bu sunumla öğretmenlerimiz, öğrencilerin yaşadığı kaygı durumlarına nasıl yaklaşacaklarını, öğrencileri nasıl motive edeceklerini öğrendiler. Motivasyon videoları ve ilham hikâyelerinin paylaşıldığı eğitimde çeşitli zaman yönetimi ve planlama etkinlikleri hakkında bilgi verildi.

04 Eylül 2019

Artık Onlar TED’li

Yeni eğitim öğretim yılımıza başlarken minik TED’liler kura heyecanı yaşadılar. TED Hatay Koleji ailesine yeni katılan öğrencilerimiz yıl boyunca birlikte olacakları sınıf ve branş öğretmenleriyle tanışmanın mutluluğunu yaşadılar. İlkokul Müdürümüz Sayın Gizem Kanlı Demir’in bilgilendirme içerikli konuşmasının ardından kura çekimi gerçekleşti. Daha sonra ise minik TED’lilerimiz sınıflarına geçtiler. Aramıza katılan minik TED’lilerimize sağlık ve mutluluk dolu bir yıl diliyoruz.

02 Eylül 2019

Öğrencilerin Okula Uyum Süreci Eğitimini Gerçekleştirdik

Ana sınıfı ve ilkokul öğretmenlerine yönelik “Öğrencilerin Okula Uyum Süreci” konulu hizmet içi eğitim, PDR birimimiz tarafından gerçekleştirildi. Okula yeni gelen öğrencilerin uyum sürecini hızlandırmak için öğretmenlerin yapması gerekenlerin altı çizildi. Çeşitli etkinlik ve oyun önerileri sunularak etkinlik ve oyunların uygulaması öğretmenlerin aktif katılımıyla gerçekleştirildi.

29 Ağustos 2019

MEZUNLARIMIZ 12. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU

Mezunlar derneğimizin iş birliğiyle hazırlanan “Mezunlarımızın Buluşma Etkinliği” gerçekleşti. Bu yıl ilk kez düzenlenen etkinlikte; 2017-2018 mezunlarımız üniversite yaşamı ile ilgili deneyimlerini, seçtikleri bölümlerin ve okudukları okulların olumlu ya da olumsuz taraflarını; 2018-2019 mezunlarımız ise üniversiteye hazırlık sürecini, bu süreçteki deneyim ve tavsiyelerini paylaştılar. Mezunlarımız aynı zamanda 12. sınıf öğrencilerimizin merak ettikleri soruları cevaplandırdılar. Gelenekselleştirmeyi amaçladığımız etkinliğimiz, öğrencilerimizin birbirlerine güzel dileklerde bulunmasıyla sonlandı.

28 Ağustos 2019

12. SINIFLARIMIZ SINAV SÜRECİNİ BAŞLATTI

21 Ağustos 2019 Çarşamba günü başlayan ÜDEP programımızın ikinci etabı son hızla devam ediyor. YKS’ye hazırlanan öğrencilerimiz, yaz tatilinin ardından yüksek motivasyonla çalışmaya başladılar. ÜDEP programımızda tüm derslerde yoğun ve sistemli bir biçimde çalışan öğrencilerimiz, emin adımlarla ilerlemektedir. Eksiksiz katılımlarıyla yollarında ilerleyen öğrencilerimize başarılar dileriz.

28 Ağustos 2019

TED HATAY KOLEJİNDE LGS MARATONU BAŞLADI

Öğrencilerimizi akademik olarak daha da iyiye ulaştırmak amacıyla oluşturduğumuz ODEP(Ortaokul Destek Programı) ile 8. sınıflarımıza yönelik Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerimiz 26 Ağustos’ta başlamıştır. Öğrencilerimize bu süreçte başarılar dileriz.

27 Ağustos 2019

TED HATAY KOLEJİ HİZMET İÇİ EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR

TED Hatay Koleji öğretmenlerinin her anlamda geliştirilmesine oldukça önem veriyor. Bu bağlamda farklı konularda hizmet içi eğitimler organize eden kurumumuz bu sefer de derslerde “drama”nın aktif kullanılmasını sağlamak için bir drama eğitimi organize etti. Öğretmenlerimiz aldıkları bu eğitimle yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmaya devam ediyorlar. Öğretmenlerimize Drama Eğitmeni İlkay Yunusoğlu tarafından “Drama Eğitiminin Önemi” ve “Eğitimde Dramanın Kullanımı” konulu hizmet içi eğitimler verildi. Aldıkları eğitimleri derslerinde kullanacak olan öğretmenlerimiz böylelikle öğrencilerin de ders içerisinde aktif olmalarını sağlayacaklardır. 

27 Ağustos 2019

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ EĞİTİMDE

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıklarımız, İngilizce öğretmenlerimizden oluşan bir grubun TED Adana Kolejinde 3 gün süren eğitimle başladı. Öğretmenlerimiz bu eğitimde İlkokul, Ortaokul ve Lise bölümlerinde uygulanan ayrıcalıklı TED eğitimini yakından öğrenmiş ve bu konuda eğitimde uzmanlaşmış TED eğitmenleriyle fikir alışverişinde bulunmuşlardır.

11 Temmuz 2019

TED HATAY KOLEJİ AYRICALIĞINI GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR

TED Hatay Koleji veli ve öğretmen tiyatro topluluğumuz, daha önce okulumuzda sergilemiş olduğu Turgut ÖZAKMAN'ın "DELİ BAYRAMI" adlı oyununu Osmaniye/Düziçi Karacaoğlan

10 Temmuz 2019

TED Hatay Koleji Öğrencileri Uludağ Yaz Kampı’nda

Öğrencilerimiz TED Okulları Uludağ Yaz Kampı’nda hayata hazırlandılar. Birbirinden eğlenceli takım oyunları ve aktivitelerle hem eğlendiler hem de yeni yaşam becerileri

08 Temmuz 2019

Hollanda Amsterdam’a Gidecek World Schools Cup Takımımız Çalışmalarına Son Hızla Devam Ediyor!

TED Hatay Koleji Özel Ortaokulu WSC (World Scholar's Cup) takımı öğrencileri İstanbul’da düzenlenen bölgesel turunu başarıyla tamamladıktan sonra 20-27 Temmuz 2019 tarihl
05 Temmuz 2019

Öğretmenlerimiz Eğitime Devam Ediyor.

TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Hacettepe Üniversitesi bünyesinde yürütülen Tersyüz Öğrenme Modeli Yoluyla Sürdürülebil
28 Haziran 2019

TED HATAY KOLEJİ, SORU BANKASI ÇALIŞTAYI'NDA

Türk Eğitim Dernegi (TED) Genel Merkezi Ölçme ve Değerlendirme Koordinatörlüğü tarafından 25-28 Haziran 2019 tarihlerinde TED Üniversitesinde yapılan "TED Okulları Ortaok
28 Haziran 2019

11.SINIFTAN 12.SINIFA GEÇEN ÖĞRENCİLERİMİZ ÜDEP YAZ DÖNEMİ ÇALIŞMALARININ BİRİNCİ ETABINI TAMAMLADILAR.

11. sınıf öğrencilerimiz ile 2 hafta boyunca yoğun bir şekilde devam ettiğimiz ÜDEP yaz çalışmalarımızın birinci etabını değerlendirme toplantısıyla sonlandırdık. PDR ve
27 Haziran 2019

2020 YKS ve LGS HaZIRLIK ÇALIŞMALARI YARIN TAMAMLANIYOR.

Yoğun geçen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın sonunda 7. sınıflarımız ile ODEP, 11. sınıflarımız ile ÜDEP yaz çalışmalarının 1. etabı yarın tamamlanıyor. Düzenli ve disip
26 Haziran 2019

E-TWİNİNG

Öğretmenlerimiz seminer dönemlerinde hizmet içi eğitimlere devam ediyor. Bugün de öğretmenlerimize öğrencilerimizin ders içi performaslarını arttırma ve motivasyonunu yük
24 Haziran 2019

Öğretmenlerimiz seminer dönemlerinde hizmet içi eğitimlere devam ediyor.

21 Haziran 2019

Yaz Okulumuz Başladı

20 Haziran 2019

Mutluluk Her Yerde

TED Hatay Koleji olarak amacımız, çocuklarımızın iyi bir insan olmaları, toplumsal bilinci ve duyarlılığı kazanmalarıdır. Gerek eğitim projeleriyle, gerek sosyal sorumlu
16 Haziran 2019

TED HATAY KOLEJİ TEKNOUZAY BİLİM ŞENLİĞİNDE

"Teknouzay Bilim Şenliği 2"de Roket Maket ve Artırılmış Gerçeklik & VR atölyelerine katılım çok fazlaydı. Yoğun talebin gerçekleştiği atölyelerimize katılan öğrenci, öğre
1 / 32