Anasayfa > Okulumuzda Yaşam

Yerleşkemiz

TED Hatay koleji ,30 bin metrekarelik arsa üzerine kurulu ,18 bin metrekarelik kapalı alan ve 12 bin metre karelik açık oyun alanları ile öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimi için gerekli tüm olanakları sağlayan çağdaş bir eğitim yerleşkesi olarak planlanmıştır. Fiziki ve teknolojik imkanlarıyla öğrencilerimizin eğitim dünyası ve teknolojideki gelişmelere ayak  uydurmalarına ve kendilerini sürekli geliştirmelerine   olanak sağlayan  yerleşkemiz ,öğretimin de öğrencilerin sürekli değişen ihtiyaçlarına göre planlamasını sağlamaktadır.
TED Hatay Koleji’nde sınıflarımız ;60 metrekare büyüklüğünde ,sıcak -soğuk havalandırmalı ve temiz hava sirkülasyonlu olup geniş ve aydınlık bir yapıya sahiptir. Özel  dersliklerimiz 80 m2’dir.


Yemek Hizmetleri

Okulumuzda yemek hizmetleri, Eurest Sofra Grup tarafından verilmektedir.

Öğrencilerimizin sağlıklı, dengeli ve hijyenik beslenmelerinin kontrolünü sağlamak amacıyla okulumuzca Menü Komisyonu oluşturulmuştur. Komisyon, yemek hizmetlerinin verilmesi öncesinde ve esnasında periyodik olarak denetimlerini gerçekleştirmektedir. Menü Komisyonu, görülen aksaklıkların giderilmesinin yanı sıra bu hizmetlerin her gün daha da geliştirilmesi amacıyla üretici firmaya uyarı ve önerilerini iletmekte, gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlamaktadır.
 

SOFRA GRUP


 1987’de kurulan Sofra Grup , Dünya lideri Compass Group Plc.’nin şirketidir.
 
İş Merkezleri, fabrikalar, eğitim kurumları ve sağlık kurumlarına toplu yemek ve destek hizmetleri veren ve sektöründe lider konumunu sürdüren Sofra Grup; her gün kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için kendisine güvenen binlerce kişiye yemek hazırlıyor, içeceklerini sunuyor, konuk ağırlama hizmetleri sağlıyor. Giderek çok daha fazla müşteri, tesislerinin korunması, temizlenmesi, rutin teknik bakımlarının yapılması, resepsiyon ve ofis hizmetlerini yürütmesi konusunda Sofra’ya güveniyor.
 
Sofra Grup, Türkiye'de (TSE EN ISO 9001:2008) Kalite Yönetim Sertifikasını, (TSE ISO EN 22000) Gıda Güvenliği Belgesini, (TSE ISG OHSAS TS 18001:2008) İş Sağlığı Ve Güvenliği Belgesini, (TSE ISO EN 14001:2004) Çevre Belgesini ve (TSE İSO 10002 2006) Müşteri Memnuniyeti Belgesini sektöründe ilk alan toplu yemek hizmeti kuruluşu olarak dikkat çekiyor. Satınalmadan servise kadar geçen depolama, pişirme ve diğer prosesleri içeren ürün kontrolü, yetişmiş personeli, üretim ve servis alanındaki hijyen, çalışma alanındaki makina ve ekipmanlar konusunda eğitimlerden geçirilerek sağlanan iş güvenliği, Sofra Grup’un sunduğu hizmette kalite güvencesini koruma amacını taşıyor.
 
İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2011 Yılı sıralamasına göre, sadece yemek üretim hizmeti dikkate alındığında Türkiye’nin en büyük 192. Kuruluşu, tüm grup şirketleriyle beraber dikkate alındığında ise 138. sıraya yükselen SOFRA GRUP, aynı zamanda istihdam yapan en büyük 8. Kuruluş olarak yer almaktadır.Sofra grup 2012-2013 öğretim yılı başlangıç tarihi itibari ile TED Hatay Kolejin de yemek hizmetine başlamıştır.Eğitimli ve deneyimli kadrosu ile öğrencilere sağlıklı Ye-Öğren-Yaşa felsefesi ile hizmet vermektedir.Tüm gıdaların girdi kontrolleri,üretim ve servis aşamaları sofra proje müdürü tarafında kontrol altına alınmaktadır.
 
SOFRA GRUP yine Capital tarafından 2011’de yapılan araştırmada Türkiye’nin en değerli 100 markası içerisinde 63. sırada gösterilmiştir.
 
Rakamlarla Sofra Grup:

• Türkiye çapında 71 şehirde faaliyet
• 1.300 müşteriye, 2.000 farklı lokasyonda hizmet
• 18 binden fazla istihdamla Türkiye’nin en büyük8. işvereni
• Günlük 750 bin öğün yemek hizmeti
• Yıllık 195 milyon öğün yemek hizmeti

Sağlık

TED Hatay Koleji’nde öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği bizim için son derece önemlidir. Önce Güvenlik İlkesi, yerleşkemizin tasarım aşamasından başlayarak yapım ve işletilmesinde hassasiyetle dikkate alınmıştır.

Öğrencilerimizin güvenli bir ortamda eğitim-öğretim ve sosyal aktivitelerini gerçekleştirmeleri için tüm önlemler alınmıştır. Okulda meydana gelebilecek muhtemel kaza ve rahatsızlıklar için gerekli donanıma sahip deneyimli sağlık personelinin sürekli görev yaptığı bir sağlık ünitesi bulunmaktadır. Özel sağlık sorunu olan öğrencilerin tedavi programlarının aksamadan yürütülmesi için de gerekli destek verilecektir.

 Acil Sağlık Durumlarında Takip Edilecek Prosedür

Okulumuzda meydana gelmesi muhtemel acil bir sağlık probleminde hastanın/kazazedenin en yakın tam teşekküllü hastaneye, en uygun koşullarda ve en hızlı şekilde sağlık ekibimiz eşliğinde nakli sağlanır. 

Güvenlik

TED Hatay Koleji, riskleri, kaza ve yaralanma riskleri, dış riskler ve doğal riskler olarak üç şekilde gruplandırmış ve bunlara karşı gerekli önlemleri almıştır. Öğrencilerin günlük hayatta maruz kalabilecekleri kaza ile yaralanma risklerini en aza indirmek için yaşam alanları güvenlik esaslarına uygun olarak düzenlenmiş ve yine öğrencilerimizin güvenliğine uygun materyaller seçilmiştir.

Ders dışı saatlerde, okul içinde ve okul bahçesinde nöbetçi öğretmenlerimiz görev almaktadır. Hafif yaralanmalarda (düşme, çarpma, zedelenme) ve diğer durumlarda okul doktorumuz ve/veya hemşiremiz duruma müdahale eder ve velilerimiz revir tarafından mutlaka bilgilendirilir.

TED Hatay Koleji, doğal risk olarak gördüğümüz doğal afetler ve son 10 yılda ciddiyetini toplum olarak çok daha fazla algıladığımız deprem konusunda 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm çalışanlarımız için eğitimler, haberli/habersiz tatbikatlar ve bilinçlendirme çalışmaları planlamıştır

Ulaşım

Genel Kurallar

Sürücülerin ve servis hosteslerinin uyarılarını dinlerler, onlara karşı saygılı davranırlar.

Yüksek sesle konuşarak, şarkı söyleyerek veya uygunsuz söz ve davranışlarla arkadaşlarını, araç sürücülerini, hosteslerini, ve çevreyi rahatsız etmezler. Radyoda çalan klasik müziği dinleyerek günün yorgunluğunu atmalıdırlar. (Servis radyolarında çalan klasik müzik öğrencilerimizin ruh sağlığı ve günün yorgunluğunu gidermeleri açısından tercih edilmiştir.)

Araçlarda yiyecek veya içecek yemezler, içmezler.

Araçlara kasten veya kaza ile verdikleri zararları ödemekle yükümlüdürler.

 

Her öğrenci için kaybedilen zaman okula geç gelmeye neden olacağı için, servis aracının vereceği sinyale uyarak zamanında yola çıkmak durumundadırlar. Öğrenciler servislerini bekletmezler.

 

Herhangi bir nedenle servisi kaçıran öğrenciyi, velisi kendi olanaklarıyla okula ulaştırmak zorundadır.

 

Servis araçlarının sürücüleri, velinin izni ve okul yönetiminin onayı olmadan öğrencileri güzergah dışında bırakmazlar.