Anasayfa > Haberler >BEN, SEN YOK BİZ VARIZ !
BEN, SEN YOK BİZ VARIZ !
Okulumuz 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Ve Atatürk Haftası kapsamında düzenlenen "Hatay;Benim Şahsi Meselem" başlıklı etkinliğimizde, Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Prof. Dr. İsmet MELEK Hatay’ın anavatana katılış sürecini hazırladığı sunum eşliğinde anlattı.

Etkinlik Yabancı Diller Bölüm Başkanı Sn. Özlem Aydın'ın günün anlam ve önemini anlatan konuşması ile başladı. Ardından lise öğrencimiz Bora Mazmanoğlu'nun solo ve ortaokul okul korosu”nun Ata’mızın sevdiği şarkıları seslendirmesi ile devam etti. Daha sonra yoğun ilgi ile izlenen "Hatay;Benim Şahsi Meselem" sunumu başladı.

Atatürk’ün Hatay meselesi dışında hiçbir meseleye ‘Benim şahsi meselemdir’ demediğini vurgulayan Prof. Dr. İsmet Melek: Hatay meselesinin özeti şudur: 12 Ocak 1937’de meşhur Hatay yürüyüşünde bir pankart açılır. Pankartta şu yazar: ‘ Hatay hepimizindir. Din, mezhep farkı yok. Kardeşlik var.’ İşte bütün meseleyi özetleyen, 73 yıl önce açılmış pankartta yazan bu duygular hala devam ediyor. Hatay’ı kurtaran düşünce de aslında budur.” dedi